bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Wieczór walentynkowy

Wieczór walentynkowy

Walentynki (ang. Valentine’s Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.
Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero w latach 90. XX wieku.
Święto to, które będziemy obchodzili już w najbliższą środę, stało się okazją do zorganizowania w naszej szkole trzeciego już wieczorku poetyckiego. Uczniowie klasy 3a, 4a oraz 7b szkoły podstawowej zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie deklamując wiersze o miłości. A że miłość niejedno ma imię, nie zabrakło utworów opisujących miłość rodziców do dzieci, dzieci do swoich rodziców i dziadków, była nawet bajka o żurawiu i czapli, którzy przez swoje niezdecydowanie ciągle pozostają sami.
W przerwach miedzy występującymi przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Mikołaj Ogrzywalski przedstawił kilka ciekawych informacji dotyczących walentynek, tradycji związanych z tym świętem oraz samego Świętego Walentego, który jest patronem nie tylko zakochanych, ale również ludzi cierpiących na choroby umysłowe, nerwowe i epilepsję.
Spotkanie to było kolejną, świetną okazją nie tylko do prezentowania swoich talentów, ale też do wzajemnej integracji oraz dobrego spędzenia czasu wolnego.

Samorząd Uczniowski

Skip to content