bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Wieczorek patriotyczny „Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

Wieczorek patriotyczny „Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

„A może już nikt o nas nie wspomni i nawet nie będzie pamiętać, że walczyliśmy o wolność Ojczyzny, może określenie nas bandytami, wpajane społeczeństwu, pozostanie już na zawsze”, miał rzec ”Zapora” Hieronim Dekutowski – major Polskich Sił Zbrojnych.

Podczas wieczorku patriotycznego zorganizowanego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych wspominaliśmy antykomunistyczne podziemie niepodległościowe, które niezłomnie i wytrwale walczyło o godność polskiego narodu i niepodległość państwa. Serce rosło, gdy licznie zgromadzeni uczniowie, nauczyciele i rodzice wspólnie recytowali, śpiewali piosenki partyzanckie, posilali się kanapkami ze smalcem, pasztetem i marmoladą, popijane czarną kawą i co najważniejsze razem, w pięknej patriotycznej atmosferze uczcili pamięć polskich zapomnianych bohaterów. Chór szkolny pod kierunkiem pani Eweliny Płatek premierowo wykonał utwór „Niezwyciężeni”, „Ósemeczki” i „Półnutki” pani Aliny Pastuszki, jak zawsze rozczuliły pięknym śpiewem, a recytacjom poezji patriotycznej towarzyszył wspólny śpiew zebranych. Zespół szkolnych akustyków zadbał o doskonałe nagłośnienie, samorząd uczniowski wraz z opiekunkami – paniami Anną Ziębą i Beatą Wójcik, współpracujący z nieocenioną i świetnie zorganizowaną radą rodziców, wykazał się wielkim zaangażowaniem. Po wysłuchaniu wzniosłych słów, z rozgrzanymi patriotycznie sercami, z entuzjazmem wywołanym wspólnym przeżywaniem ważnych chwil, na odchodne byliśmy częstowani przez mamy ciastem „leśny mech”.

Majorze Dekutowski, „Inko”, Rotmistrzu Pilecki, Generale „Nilu”, „Anodo” i Niezliczeni Niezłomni – nie zostaniecie zapomniani!

Agnieszka Sałańska

Skip to content