bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  V Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

V Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

11 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Baniosze po raz piąty odbył się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów z terenu powiatu piaseczyńskiego. Był to kolejny konkurs pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. W tegorocznej edycji przygotowanej przez panią Alicję Zawitkowską oraz panią Dorotę Adamską uczestniczyło 35 reprezentantów 12 szkół gimnazjalnych.
Uczestników konkursu wraz z nauczycielami i rodzicami powitał Dyrektor szkoły pan Dariusz Słapek, a powodzenia życzył im Burmistrz pan Dariusz Zieliński.
Po słowach otuchy uczniowie rozwiązywali test składający się z zadań sprawdzających umiejętności rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem, znajomości środków leksykalno–gramatycznych oraz wiedzę dotyczącą kultury i położenia geograficznego krajów niemieckojęzycznych.
Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała komisja w składzie: pani Małgorzata Miernecka, pani Joanna Błaszczyk i pani Ewa Gromadzka.
Wyniki ogłoszono bezpośrednio po konkursie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, natomiast ich opiekunom wręczono podziękowania za tak solidne przygotowanie uczniów. Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Szkoła Języków Obcych „Spot”.
W konkursie zwyciężyły:

I miejsce Małgorzata Stępniak
Publiczne Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II
w Łazach
przygotowanie pani Lucyna Bajak.

II miejsce Blanka Imiołek
Prywatne Gimnazjum nr 12 „Szkoła Marzeń” w Piasecznie
przygotowanie pani Małgorzata Sudziak.

III miejsce Natalia Bzdel
Publiczne Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II
w Łazach
przygotowanie pani Lucyna Bajak.

Zainteresowanie i wysoki poziom przygotowania wszystkich uczniów świadczy o tym, że język niemiecki w dalszym ciągu cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży.
Gratulujemy nagrodzonym oraz pozostałym uczestnikom konkursu bardzo wysokiego poziomu znajomości języka niemieckiego i oczywiście zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w roku szkolnym 2017/2018.
Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców przy Zespole Szkół w Baniosze za przygotowanie słodkiego poczęstunku słodkiego poczęstunku dla uczestników konkursu.

Alicja Zawitkowska
Dorota Adamska

Skip to content