bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  V Gminny Konkurs Młodych Talentów

V Gminny Konkurs Młodych Talentów

Gminny Konkurs Młodych Talentów to impreza cykliczna, której pomysłodawcą i organizatorem już od 5 lat jest Zespół Szkół w Baniosze. Konkurs, odbywający się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria, ma na celu popularyzację polskiej piosenki rozrywkowej i promowanie młodych talentów wokalnych naszego regionu. Uczestnikami konkursu mogą być soliści z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Laureaci konkursu, zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych, mają okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas obchodów Dni Góry Kalwarii. Tegoroczna, piąta już edycja konkursu odbyła się 8 czerwca 2017r.
Laureatami V GKMT są;
– w kategorii soliści przedszkoli – Antoni Kaliciński z Przedszkola Samorządowego nr1 w Górze Kalwarii, piosenka pt. „Szybko”

– w kategorii soliści kl. I–III szkół podstawowych – Dominika Czarnecka z II kl. Szkoły Podstawowej w Baniosze, piosenka pt. „Piosenka o Biedronce”

– w kategorii soliści kl. IV–VI szkół podstawowych – Aleksandra Sosnowska z kl. VI Szkoły Podstawowej w Czersku, piosenka pt. „Nie zapomnj”

– w kategorii soliści gimnazjum – Julia Zulczyk z kl. III Gimnazjum w Baniosze, piosenka pt. „Udało prawie się”

– w kategorii soliści szkół ponadgimnazjalnych – Aleksandra Teodorczuk z Zespołu Szkół Zawodowych im. Emilii Gierczyk, piosenka pt. „Upiłam się Tobą”

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Skip to content