bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Uroczystość pożegnania absolwentów szkoły podstawowej

Uroczystość pożegnania absolwentów szkoły podstawowej

„Każdy koniec to lepszy początek.
Otwierasz czystą kartę i zapisujesz ją od nowa,
tym razem tak jak chcesz…”

tym mottem wychowawczynie p. Katarzyna Fornal i p. Beata Płatek przywitały 25 czerwca 2020 roku swoich wychowanków podczas zakończenia ich edukacji w szkole podstawowej.
Nie wyobrażały sobie, by nie było pożegnania – w szczególnych warunkach – ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z Covid 19. Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor Dariusz Słapek, który w trakcie spotkania deklamował też wiersz Leopolda Staffa pt. „Most”. Wprowadzono poczet flagowy i odśpiewano hymn państwowy, a absolwenci zostali pożegnani przez klasy siódme. Następnie głos zabrały wychowawczynie, które pierwsze słowa skierowały do swoich wychowanków, dziękując im za pięć lat bycia razem. Na dalszą drogą życzyły, by w dążeniu do celu nie zatracili własnej wartości, mieli na uwadze dobro innych ludzi, a w ogólnym zabieganiu nie zgubili wiary, że DADZĄ RADĘ . . . Uczniowie otrzymali symboliczny prezent – czystą kartkę, którą zapiszą od nowa podczas dalszej drogi edukacyjnej. Obydwie Panie swoją wdzięczność skierowały również do Rodziców, za współpracę i Ich życzliwą obecność w życiu klasy i szkoły. Wyrazy uznania asygnowały do nauczycieli, wspierających uczniów w zdobywaniu wiedzy oraz rozwijaniu ich zdolności i talentów.
Pani Alina Pastuszka została szczególnie uhonorowana przez swoje podopieczne z zespołu „Dźwięczne Półnutki”.
Wychowawczynie przedstawiły charakterystyki uczniów, którzy decyzją Rady Pedagogicznej, dzięki swoim zasługom i postawie dostąpili zaszczytu wpisania ich do Złotej Księgi:
klasa VIIIa – Aleksandra Suchodolska, Wiktoria Udenyi;
klasa VIIIb – Karolina Golańska, Ewa Odrowąż–Coates, Nicole Kozicka, Jan Zieliński, Katarzyna Zulczyk.

Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem i książki. Wręczono też nagrody za działalność artystyczną, pracę w Samorządzie Uczniowskim oraz za reprezentowanie szkoły na arenach sportowych.
Nie obyło się bez łez wzruszenia i akcentu muzycznego, gdzie zespół nauczycieli w składzie: p. Agnieszka Sałańska, p. Ewelina Płatek, p. Alina Pastuszka i p. Dariusz Słapek wykonali utwór Ryszarda Rynkowskiego „Szczęśliwej drogi już czas”…

Katarzyna Fornal
Beata Płatek

Skip to content