bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Uroczystość pożegnania absolwentów szkoły podstawowej

Uroczystość pożegnania absolwentów szkoły podstawowej

„Tyle marzeń, tyle zdarzeń nie powtórzy się już nigdy. . . ” – te słowa stanowiły motto programu artystycznego ósmoklasistów, którzy 18 czerwca po raz pierwszy od 19 lat opuszczali mury szkoły. W pierwszej części uroczystości mogliśmy się przyjrzeć, jak przebiegał proces kształtowania ucznia i jakie gatunki tego osobnika spotykamy w naszej szkole. Efekt tego procesu widoczny był w drugiej części – począwszy od poloneza, poprzez ślubowanie i wzruszający program artystyczny. Pięknymi słowami poezji i pieśni ósmoklasiści podziękowali rodzicom za wychowanie i miłość, wyrazili swą wdzięczność dla nauczycieli za przekazaną wiedzę, a pracownikom administracji i obsługi za życzliwość.
Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z biało–czerwonym paskiem. Wręczono nagrody za działalność artystyczną, sportową i pracę w SU. Wychowawczynie – pani Alina Pastuszka i pani Anna Zięba odczytały informacje o uczniach, którzy decyzją rady pedagogicznej zasłużyli sobie na wpis do Złotej Księgi:
Klasa VIIIa – Karol Dąbrowski, Fryderyk Kaczorek i Zosia Szmytrowska
Klasa VIIIb – Julia Kańska
Nie obyło się bez łez wzruszenia i smutnej refleksji, że po raz ostatni widzimy się w tym gronie. Uczniowie i rodzice obu klas podziękowali dyrekcji oraz nauczycielom za ogromny trud włożony w edukację i wychowanie.

Alina Pastuszka
Anna Zięba

Skip to content