bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Teatr „Maska” w naszej szkole

Teatr „Maska” w naszej szkole

31 maja 2012 roku uczniowie klas IV–VI szkoły podstawowej oraz uczniowie klas I–III gimnazjum mieli okazję obejrzeć spektakle Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.
Klasy IV–VI poznały historię Olgi w przedstawieniu pod tytułem „Anonim@prawo.sieć.pl”. Czym jest Internet? Dla młodych ludzi jest źródłem wiedzy, z której mogą korzystać, jak również nieograniczonym miejscem spotkań ze znajomymi i zabawy. Jest również miejscem, w którym na dzieci czyha wiele niebezpieczeństw. Cała mądrość polega na tym, by umiejętnie z niego korzystać: być uważnym na internetowe znajomości, ponieważ nigdy nie wiesz, kto siedzi po drugiej stronie, ale pamiętać także, że wolność słowa ma swoje granice, a anonimowość w sieci nie istnieje.
Uczniowie klas I–III gimnazjum zobaczyli historię Violi w spektaklu pod tytułem „Autostradą do piekła”. Wielu młodym ludziom wydaję się, że zażywając narkotyki ich życie stanie się o wiele ciekawsze
i barwniejsze, a oni sami kimś innym, lepszym. Wjeżdżają na autostradę dobrej zabawy i pędzą bez ograniczeń. Nie zastanawiają się nad tym, jak bardzo niszczony jest ich organizm, zniekształcona
i uzależniona psychika, a po jakimś czasie nie będą w stanie normalnie funkcjonować bez brania kolejnych coraz częstszych i większych dawek. Wtedy autostrada do dobrej zabawy stanie się autostradą do piekła.

Skip to content