bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Teatr Maska profilaktyka i edukacja

Teatr Maska profilaktyka i edukacja

29 listopada 2017 roku nasza uczniowska społeczność miała możliwość obejrzeć w szkole – trzy przedstawienia, dostosowane do ich wieku i mówiące o zagrożeniach obecnego świata.
„Laboratorium życia” – spektakl przeznaczony dla gimnazjum i klasy VII, poruszył problem zażywania dopalaczy i picia alkoholu. Młodzież sięga po te pozornie legalne substancje szukając silnych wrażeń. Dopalacze bywają jednak dużo mocniejsze i o wiele bardziej toksyczne od innych środków uzależniających, a co za tym idzie, szybciej zabierają nam wolność, powodują poważne komplikacje społeczne i utratę zdrowia.
„Z pamiętnika kujonki” – drama przeznaczona dla klas IV–VI szkoły podstawowej. Przyciągnęła naszą uwagę, bo dotknęła tematu przemocy i agresji. Dogadywanie, dogryzanie, wyśmiewanie, dokuczanie dyskryminacja to agresywne zachowania. Wśród uczniów często zostają przemilczane, choć niektórzy tylko się przyglądają. Młodzież rzadko szuka pomocy u nauczycieli i pedagogów, wstydząc się powiedzieć wprost, że jest przez kogoś prześladowana i potrzebuje wsparcia.
„To największe jest szaleństwo, nie znać słowa: bezpieczeństwo” – bajka o zasadach bezpieczeństwa, przeznaczona dla klas 0–III. Na każdym kroku znaki drogowe . . . różne kolory, kształty, obrazki. Numery alarmowe, zasady, regulaminy, zakazy. Jak to wszystko zapamiętać? Na drodze samochody, rowerzyści, nieznajomi. Jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo, warto jest poświęcić czas na naukę, aby mieć pewność, że potrafimy się odpowiednio zachować w każdej sytuacji. Dlatego też, nasi najmłodsi uczniowie chętnie obejrzeli perypetie małej biedronki Aldonki, która zgubiła się w lesie i nie mogła znaleźć drogi do domku . . .
Mamy nadzieję, że te lekcje z życia wzięte „zmuszą” naszych wychowanków do przemyśleń.

Beata Płatek
Dorota Adamska
Weronika Pająk–Kruszewska

Skip to content