bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Szkoła Pamięta

Szkoła Pamięta

1 listopada to dzień, kiedy w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. Uczniowie naszej szkoły nie czekali do ostatniej chwili. Już w październiku ogłoszono zbiórkę zniczy na rzecz zmarłych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Zebrane lampki zapłonęły w dzień Wszystkich Świętych na grobach mieszkańców DPS na cmentarzu parafialnym w Górze Kalwarii.
Podczas lekcji uczniowie klas siódmych wspominali swoich odeszłych bliskich oraz bohaterów, którzy na stałe wpisali się w naszą historię poświęcając życie podczas II wojny światowej czy Powstania Warszawskiego.
Natomiast uczniowie klas ósmych wyposażeni w rękawiczki, grabie, szczotki, foliowe worki i mnóstwo pozytywnej energii wybrali się na pobliski cmentarz, aby odwiedzić miejsca pochówku zmarłych nauczycieli naszej szkoły oraz uporządkować opuszczone i zaniedbane groby.
Działaniami prowadzonymi przez uczniów i nauczycieli udowodniliśmy, że nasza „Szkoła pamięta” o tych, których nie ma już pośród nas… Wielu nauczycieli włączyło się w realizację tego projektu spędzając wspólnie z uczniami chwile zadumy na naszym, parafialnym cmentarzu.

Beata Płatek
Katarzyna Fornal
Iwona Janaszek
Alina Pastuszka
Wanda Piotrowska
Maria Retmaniak
Elżbieta Jakubiak
Weronika Pająk–Kruszewska
Dorota Adamska

Skip to content