bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Strażacy w przedszkolu

Strażacy w przedszkolu

W naszym przedszkolu gościliśmy funkcjonariuszy Ochotniczej Straży Pożarnej w Baniosze. Goście w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji. Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomnieli numery alarmowe. Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki, wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci przymierzały hełm strażacki, wchodziły do wozu, gdzie mogły, choć przez chwilę, poczuć się jak prawdziwi strażacy..

Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Dla wszystkich była to naprawdę wspaniała przygoda, podczas której wiele się nauczyliśmy.

Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie oraz Panu Pawłowi Golikowi za pomoc w organizacji tego spotkania.

Beata Świątkiewicz

Teresa Zakrzewska

Magdalena Żurawska

Skip to content