bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Żołnierze z Regionalnego Centrum Informatyki Warszawa w naszej Szkole

Żołnierze z Regionalnego Centrum Informatyki Warszawa w naszej Szkole

19 listopada 2021 roku żołnierze Regionalnego Centrum Informatyki Warszawa przeprowadzili zajęcia edukacyjno – obronne dla uczniów klas 7 i 8.
Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Podczas spotkania żołnierze opowiedzieli jak obecnie wygląda służba wojskowa, omówili różne rodzaje wojsk oraz ich umundurowanie. Uczniowie dowiedzieli się również jak wygląda służba poza granicami państwa oraz mieli okazję obejrzeć z bliska ekwipunek żołnierza udającego się na misję.
Najważniejszym punktem wizyty było przekazanie młodzieży możliwości kontynuacji nauki w klasach mundurowych i liceach wojskowych a następnie kształcenia na uczelniach wojskowych. Na zakończenie uczniowie dowiedzieli się jakie wymagania trzeba spełniać, aby zostać zawodowym żołnierzem.
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i uczniowie składają gorące podziękowania żołnierzom, którzy zechcieli przygotować i poprowadzić zajęcia w naszej szkole.
Podziękowania kierujemy również do Komendanta Regionalnego Centrum Informatyki Warszawa pana płk. Marka Jureckiego za wsparcie i pomoc w działaniach szkoły.
Liczymy na dalszą współpracę.

Teresa Zakrzewska

Skip to content