bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Spotkanie z Mariuszem Kurcem

Spotkanie z Mariuszem Kurcem

W poniedziałek 11 marca gościem Szkoły Podstawowej w Baniosze był szczeciński podróżnik Mariusz Kurc, z którym miały przyjemność spotkać się klasy V–VIII.
Pan Mariusz rozpoczął spotkanie od wyświetlenia fragmentu programu „Uwaga”, w ten sposób niejako przedstawiając siebie. Dowiedzieliśmy się z niego, że pochodzi z patologicznej rodziny, że miał problemy w szkole, nie był mu obcy światek przestępczy i tylko dzięki zdeterminowaniu oparł się presji złego otoczenia.
Spotkanie z naszą młodzieżą pan Mariusz przeplatał filmami z krajów, które odwiedził oraz zwrócił uwagę na różne formy realizacji siebie. Ukazał młodym ludziom uniwersalne życiowe mądrości takie jak potrzebę nauki, uczciwość, pracowitość, wykształcenie, tolerancję, umiejętności dokonywania wyborów i bycia sobą, a wszystko to wplatał w podróżnicze opowieści.
Mimo trudnej sytuacji życiowej dobył nie tylko wyższe wykształcenie – jest filozofem, religioznawcą, ale realizuje także swoje marzenia podróżując po całym świecie. Odwiedził już prawie wszystkie kontynenty.
Pan Mariusz przekazał naszym uczniom uniwersalne życiowe wartości, poparte własnymi doświadczeniami i przeżyciami.

Justyna Gładecka

Skip to content