bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Spotkanie z dietetykiem racjonalne odżywianie warunkiem dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

Spotkanie z dietetykiem racjonalne odżywianie warunkiem dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

Marzec rozpoczęliśmy od spotkania z mgr inż. technologii żywności p. Michałem Jankowskim, pasjonatem zdrowego żywienia.
W trakcie prelekcji uczniowie mogli zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania i dowiedzieć się, jak dbać o swoją kondycję fizyczną. Trzy podstawowe elementy warunkujące dobry stan zdrowia to aktywność fizyczna, racjonalnie zbilansowana dieta i odpoczynek. Pan Michał na podstawie piramidy zdrowego żywienia przedstawił nam produkty, po które powinniśmy sięgać jak najczęściej, a także te, których powinniśmy unikać. Pokazał uczniom, w jaki sposób każdy może sam obliczyć współczynnik prawidłowej masy ciała (BMI). Uświadomił, jak ważny jest prawidłowy poziom witamin, mikro i makroelementów w diecie każdego młodego człowieka. Przedstawił kaloryczność niektórych produktów. Zwrócił uwagę na ilość i jakość spożywanych posiłków, a także jak ważna w zbilansowanej diecie jest odpowiednia ilość wody. Prawidłowo dobrana dieta pozytywnie oddziałuje na rozwój fizyczny i kondycję młodego organizmu. Wspomaga organizm podczas wzmożonego wysiłku fizycznego i umysłowego. Dziś wiemy, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna w każdym wieku. Poprawia kondycję, pozytywnie wpływa na sylwetkę i wydolność organizmu, a także zapobiega wielu chorobom cywilizacyjnym. Dopełnieniem zdrowego stylu życia jest odpoczynek. Podczas snu organizm regeneruje się i nabiera sił.
Najmłodsi uczestnicy spotkania, korzystając z różnych technik plastycznych, zobowiązali się wykonać swój „talerz zdrowia”.
Zajęcia odbyły się 1 marca 2016r. w ramach konkursu organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego – Szkoła Sportowych Talentów, do którego przystąpiła nasza szkoła.

Nauczyciele
wychowania fizycznego

Skip to content