bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Ślubowanie klas pierwszych gimnazjum

Ślubowanie klas pierwszych gimnazjum

Uroczyste ślubowanie klas pierwszych to ważny moment dla uczniów zaczynających naukę w gimnazjum. Wkraczają oni bowiem w kolejny etap szkolnej edukacji. Są starsi, mądrzejsi
i dojrzalsi. W tym roku szkolnym nim gimnazjaliści wypowiedzieli rotę ślubowania, zaprezentowali program artystyczny zatytułowany „Archeologia uczuć, czyli
w poszukiwaniu zaginionych wartości”. Poruszał on problemy związane z wyborami, których dokonuje człowiek na przestrzeni całego swojego życiu. Uczniowie pełni zrozumienia mówili o patriotyzmie, miłości, przyjaźni, obojętności czy nienawiści.
Następnie, w obecności zaproszonych na tę ceremonię gości, rodziców, dyrekcji i nauczycieli, złożyli uroczystą przysięgę, iż „rzetelnie będą wypełniać obowiązki ucznia, przestrzegać Statutu Szkoły, dbać o jej dobre imię, otaczać szacunkiem rodziców, nauczycieli, kolegów”.
W ten sposób stali się pełnoprawnymi uczniami Gimnazjum
w Baniosze.
Po części oficjalnej uczniowie integrowali się przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Od tej pory muszą pamiętać o obowiązkach jakie nakłada na nich fakt bycia gimnazjalistami i złożona w obecności tak wielu osób przysięga. Życzymy im siły i wytrwałości.

Skip to content