bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Recytatorki z Baniochy w gronie najlepszych

Recytatorki z Baniochy w gronie najlepszych

Finał XVII Mazowieckiego Przeglądu Recytatorskiego Twórczości Jednego Poety okazał się niezwykłym wydarzeniem. Przede wszystkim dlatego, że gościł na nim jeden z najwybitniejszych polskich poetów, współcześnie żyjący – Adam Zagajewski. Ogromnym powodem do dumy był dla nas ogłoszony na wieczorze laureatów werdykt jury. Okazało się, że spośród prawie 100 recytatorów, w większości szkół średnich, prowadzone przez p. Alinę Pastuszkę – Julia Czarnecka i Ewa Odrowąż–Coates, znalazły się w niewielkiej grupie najlepszych. Co więcej, tylko one z grona laureatów są uczennicami szkoły podstawowej.
Tegorocznym prezentacjom przysłuchiwało się i oceniało jury w składzie: Pani Justyna Ścibor – animatorka kultury w Ośrodku Kultury „Arsus” Pan Antoni Baniukiewicz – reżyser teatralny.
W czasie wieczoru laureatów wręczono nagrody i wyróżnienia.
Julia Czarnecka otrzymała – II miejsce, Ewa Odrowąż–Coates otrzymała jedną z trzech nagród przyznanych za recytację poezji Adama Zagajewskiego w języku angielskim.
Obydwie dziewczyny pięknie powiedziały wybrane teksty podczas wieczoru laureatów. Mogły tez chwilę porozmawiać z poetą i otrzymać autograf w książce jego autorstwa. Usłyszały wiele pochwał i ciepłych słów pod swoim adresem.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z takiego sukcesu . Ewa i Julka są niewątpliwie wspaniałymi ambasadorkami Szkoły Podstawowej w Baniosze.

Alina Pastuszka

Skip to content