bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Przedstawienia profilaktyczne

Przedstawienia profilaktyczne

W dniu 22.02.2019 r. w Szkole Podstawowej w Baniosze gościł Teatr „MASKA” z Krakowa, który zaprezentował przedstawienia profilaktyczne.
Dla klas 0–3 Szkoły Podstawowej odbył się spektakl pt: „Przyjaźni dar odwróci zły czas” o przyjaźni i tolerancji. Ukazywał jak zaakceptować siebie i jak zaakceptować innych. Nasi najmłodsi uczniowie przekonali się, że aby móc być szanowanym wśród swojej grupy znajomych należy samemu szanować innych. Jeśli będziemy tolerancyjni, możemy zdobyć sympatię kolegów i koleżanek. Odpowiednie traktowanie i empatia mogą otworzyć nam wrota prawdziwej przyjaźni, często zawieranej od najmłodszych lat – już w przedszkolu, czy szkole podstawowej.
Dla klas 4–6 Szkoły Podstawowej odbył się spektakl pt: „Zadanie z patriotyzmu”, o współczesnym patriotyzmie i tolerancji. Uczniowie utwierdzili się w przekonaniu, że patriotyzm to postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar, pełna gotowość do jej obrony w każdej chwili.
Dla klas 7 –8 Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum odbył się spektakl pt: „Zagubione Sumienie”, poruszający problem przemocy i agresji, a także braku szacunku. Szacunek należy się każdemu bez względu na wiek i wykształcenie. Szanować powinniśmy także rówieśników. Żyjąc w społeczności szkolnej często okazuje się jednak, że brak szacunku wobec siebie nawzajem nie jest jedynym problemem. Młodzież ucieka się do agresji słownej i fizycznej, wywiera presję na kolegach, co przestaje być jednorazowym incydentem. Trwający, zgubny proces to nic innego jak przemoc. Nasi nastoletni uczniowie uświadomili sobie, że takich problemów się nie bagatelizuje i można skutecznie je rozwiązywać.

Justyna Gładecka
Beata Płatek

Skip to content