bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Półkolonie w naszej szkole

Półkolonie w naszej szkole

Choć lato w tym roku nas nie rozpieszcza, na półkoloniach w Zespole Szkół w Baniosze było bardzo gorąco.
Zespół pedagogiczny w składzie; Beata Świątkiewicz – kierownik półkolonii oraz Grażyna Leśkiewicz, Monika Walczak i Beata Płatek zapewnił 45 dzieciom w wieku od 6 do 13 lat interesujący i atrakcyjny program, który w dniach 27.06 – 15.07.11r. pozwolił dzieciom odpocząć i odprężyć się po całym roku szkolnej pracy.
W trakcie półkolonii dzieci uczestniczyły w szeregu warsztatów twórczych:
– lepienie z masy ceramicznej,
– decoupage’u,
– produkcji papieru czerpanego,
– malowania i rysowania.
Były to zajęcia grupowe i indywidualne. Dzięki nim dzieci mogły odkrywać i rozwijać swoje twórcze talenty i możliwości. Dla młodych ciekawskich i pasjonatów nauki pasjonującą wycieczką było odwiedzenie Planetarium i Centrum Nauki Kopernik.
Wspaniałą przygodę przeżyliśmy w Sarnowej Górze, gdzie powitała nas „kowbojka” i oprowadziła po Krainie Westernu. Jazda ciuchcią, wioska indiańska, spotkanie z Indianinem, płukanie złota to tylko niektóre z licznych atrakcji tego niezwykłego miejsca.
O innych, równie wspaniałych miejscach, w których byliśmy, tylko wspomnę: Gościniec Wiecha i zajęcia edukacyjne „Od ziarenka do bochenka”, Muzeum Pałac w Wilanowie i warsztaty edukacyjne „Wizyta u Króla”, „Spacer statkiem po Wiśle”. Moc wrażeń dostarczył także seans w kinie 5D i koniecznie trzeba wspomnieć o teatrze Kuffer z Warszawy, którego przedstawienie pt. „Mała Królewna” rozbawiło i zaangażowało nas wszystkich.
Pamiętając, jak duże znaczenie ma sprawność fizyczna i profilaktyka zdrowego stylu życia dla prawidłowego rozwoju dzieci, oprócz codziennych zabaw i gier ruchowych, zorganizowaliśmy „Koloniadę”, a podczas zmagań między grupami mieszanymi z dziećmi z półkolonii w Górze Kalwarii panowała zdrowa rywalizacja i wspaniała zabawa zakończona wręczeniem nagród. Dzięki wstawiennictwu pana Burmistrza dzieci trzy razy korzystały z zajęć rekreacyjnych na basenie w Górze Kalwarii.
Niestety wszystko ma swój czas i czas półkolonii dobiegł końca. Uwieńczeniem całego tego niezwykłego przedsięwzięcia był bal w stylu westernowym, zakończony pysznym tortem. Dzieci otrzymały drobne upominki na zakończenie półkolonii. A co będzie za rok? Za rok mam nadzieję, że uda nam się kontynuować półkolonie dla uczniów naszej szkoły.

Skip to content