bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  „Pierwsze abecadło” – wyprawka czytelnicza dla pierwszaka

„Pierwsze abecadło” – wyprawka czytelnicza dla pierwszaka

Instytut Książki rozpoczął kolejną odsłonę kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, która w tym roku została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. „Mała książka – wielki człowiek” to cykliczna kampania Instytutu Książki, której celem jest uświadomienie rodzicom jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywa literatura. Zainicjowana w 2017 roku akcja ma zachęcać rodziców i opiekunów do czytania książek dzieciom już od narodzin, a także przekonać dorosłych, że wspólne czytanie książek pomaga dzieciom w nazywaniu emocji, uczy je empatii, a także poszerza słownictwo.

Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki, uczniowie klas I zaproszeni zostali do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Książka „Pierwsze abecadło” jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych.

W dniu 25 października

uczniowie klas Ia i Ib wraz z wychowawczyniami odwiedzili szkolną bibliotekę, w której z rąk dyrektora Dariusza Słapka odebrali uroczyście książkę „Pierwsze abecadło oraz pamiątkowe dyplomy czytelnika.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod  honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

 

Iwona Szymańska

Skip to content