bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Piąta półkolonia w Zespole Szkół w Baniosze pod hasłem „Baw się bezpiecznie” lato 2013

Piąta półkolonia w Zespole Szkół w Baniosze pod hasłem „Baw się bezpiecznie” lato 2013

Wakacje dla 60 uczniów
z Zespołu Szkół w Baniosze, którzy uczestniczyli już w piątej półkolonii rozpoczęły się niezwykle interesująco. Ciekawy
i różnorodny program nie pozwolił dzieciom nawet na odrobinę nudy. Każdy dzień był spotkaniem z nową przygodą. Warsztaty bębniarskie pozwoliły im przenieść się daleko na kontynent afrykański, a wyjazd do wioski indiańskiej na amerykańskie prerie. Historię i etnografię Mazowsza dzieci poznawały w Skansenie Wsi Mazowieckiej zwiedzając dwór, powozownię i dawne chłopskie chaty. Uczestniczyły też w lekcji kaligrafii i w pokazie robienia masła, które potem z wielkim smakiem degustowały. W podobnym klimacie bawiły się w gospodarstwie agroturystycznym w Obrębie. Ogromne zadowolenie sprawiła przejażdżka bryczką zaprzężoną w konie i wspólny śpiew przy akompaniamencie akordeonu. Po szalonej zabawie kiełbaski smakowały wyśmienicie. Dużym zainteresowaniem milusińskich cieszyła się Farma IIluzji w Mościskach oraz eksponaty zgromadzone w warszawskim Muzeum Techniki. Z zainteresowaniem poznawały też historię Warszawy spacerując uliczkami Starego Miasta.
Basen w Górze Kalwarii dawał im możliwość ochłodzeni się
w upalne dni, a Koloniada w Opaczy była szansą na nawiązanie przyjaźni i sportowe współzawodnictwo. Film pt. „Tajemnica Zielonego Królestwa” dawał możliwość wejścia w czarujący i barwny świat baśni i fantazji. Trudno było się rozstać w piątkowe popołudnie. Urodzinowy, kolonijny tort oraz wspólne tańce
z towarzyszeniem zespołu przypominały, że kończy się wspaniała, wakacyjna zabawa. Każdy uczestnik półkolonii został obdarowany pamiątkowym dyplomem i słodkim podarunkiem. „Żegnaj lato na rok…”l.

Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili organizację tak wspaniałego wypoczynku naszym dzieciom, a szczególnie sponsorom: firmie Mondi, Biuromax i Globol dzięki, którym możliwy był tak atrakcyjny program.

Skip to content