bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Złota Księga 2023/2024

  /    /  Złota Księga 2023/2024

Lena Bielecka

“Liderem jest ten, kto widzi więcej niż inni, patrzy dalej niż inni i kto dostrzega rzeczy, zanim zobaczą je inni.”
Właśnie takim liderem jest Lena, to dziewczynka pełna niesamowitej pozytywnej energii, której obecność i zaangażowanie wzbogacają życie naszej szkoły. Jej entuzjazm i chęć do działania sprawiają, że jest wszechobecna i zawsze gotowa do pomocy, często wyczuwa intencje, zanim się ją o coś poprosi. Angażuje się we wszystko, co jest organizowane na terenie szkoły. Niejednokrotnie zostawała po lekcjach, aby pomóc w przygotowaniach do szkolnych obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, liczeniu pieniędzy zebranych podczas akcji „Ile waży Święty Mikołaj”, czy pakowaniu Szlachetnej Paczki. Uczestniczyła również w dostarczaniu paczek do obdarowanych, wykazując się wrażliwością i empatią.
Lena od wielu lat pasjonuje się końmi. Nie tylko jeździ konno dla przyjemności, ale także aktywnie pomaga w stajni, przygotowując konie do jazdy, dbając o nie oraz biorąc udział w zawodach jeździeckich, w których odnosi sukcesy. Lena kocha również inne zwierzęta, z kilkoma dzieli nawet swój pokój. Jej miłość do zwierząt i poświęcenie dla nich są godne podziwu.
W dzieciństwie Lena odnosiła również sukcesy na polu recytatorskim, co świadczy o jej wszechstronnych talentach artystycznych. Uświetniała liczne szkolne imprezy, śpiewając w szkolnym chórze i wcielając się w ważne role podczas szkolnych przedstawień – pani domu podczas jasełek, niezapomniana rola Inki w uroczystości związanej z 80. rocznicą zrzutu Cichociemnych.
Lena reprezentowała naszą szkołę w licznych zawodach sportowych, wykazując się nie tylko talentem, ale także determinacją i duchem sportowej rywalizacji.
W klasie VIII pełniła rolę asysty przy sztandarze szkolnym.
Ta wzorowa uczennica, kończąca szkołę ze średnią 5,11, zaraża wszystkich wokół swym entuzjazmem i pozytywną energią, jest inspiracją dla innych.
Lena to prawdziwy skarb naszej szkoły.

Maja Chojnacka

Maja Chojnacka to wyjątkowa uczennica naszej szkoły, której pracowitość, zaangażowanie i niezwykły duch sprawiają, że jest wzorem do naśladowania dla innych uczniów. Jej osiągnięcia edukacyjne, działalność społeczna i artystyczna zasługują na najwyższe uznanie.
Od najmłodszych lat Maja wyróżniała się systematycznością i pilnością w nauce. Każdego roku otrzymywała świadectwo z wyróżnieniem, a szkołę podstawową kończy ze średnią 5,44, co po raz kolejny uprawnia ją do stypendium burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Jej niestrudzone dążenie do doskonałości i wytrwałość w realizacji obowiązków szkolnych są godne podziwu.
Maja od najmłodszych klas angażowała się w działalność Samorządu Uczniowskiego, nie opuszczając żadnej ważnej imprezy. Aktywnie uczestniczyła w zbiórkach takich jak „Ile waży Święty Mikołaj”, Szlachetna Paczka oraz innych prowadzonych przez Szkolny Klub Wolontariatu. Niejednokrotnie poświęcała swój wolny czas na przygotowania związane z organizacją różnych wydarzeń, wykazując się przy tym ogromnym zaangażowaniem i oddaniem.
Co roku Maja uczestniczyła w organizacji szkolnych obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, wykazując się inicjatywą i kreatywnością. Jej zdolności organizacyjne i umiejętność pracy zespołowej były kluczowe dla sukcesu wielu szkolnych wydarzeń.
W dzieciństwie Maja pasjonowała się tańcem. Była członkinią Formacji Tanecznej „Bartek”, z którą zdobywała liczne nagrody. Jej talent i zaangażowanie w taniec były widoczne na każdym występie. Później swoje zainteresowania przeniosła na konie. Od sześciu lat Maja nie tylko jeździ konno, ale również pomaga w stajni, dbając o konie i wykonując prace związane ze sprzątaniem. Jej miłość do zwierząt i poświęcenie w pracy w stajni są przykładem wszechstronnych zainteresowań i empatii.
Maja również kocha książki. Co roku uczestniczy w targach książek, zbierając autografy swoich ulubionych autorów, co świadczy o jej pasji do literatury i chęci poszerzania horyzontów.
W tym roku szkolnym zdobyła tytuł finalisty konkursu „Cenne życie mam, więc pierwszą pomoc znam”, pokazując swoje zaangażowanie i wiedzę w dziedzinie pierwszej pomocy.
Uświetniała również wiele wydarzeń szkolnych, śpiewając w chórze i wcielając się w różne role podczas szkolnych przedstawień. Grała rolę anioła podczas jasełek oraz uczennicy podczas uroczystości z okazji 80. rocznicy zrzutu Cichociemnych. Jej talent aktorski i wokalny były niejednokrotnie doceniane przez szkolną społeczność. W ostatnim roku pełniła rolę asysty przy sztandarze szkolnym.
Maja jest sumienna, systematyczna i obowiązkowa. Jej zaangażowanie, odpowiedzialność i niestrudzone dążenie do doskonałości stanowią inspirację dla całej społeczności szkolnej. Życzymy jej dalszych sukcesów i spełnienia wszystkich marzeń.

Seweryn Górski

Seweryn to prawdziwa perła naszej szkoły, wyróżniający się uczeń, który swoją wszechstronnością i zaangażowaniem wzbogacał życie szkolne i lokalną społeczność. Seweryn odznacza się nie tylko wyjątkowymi osiągnięciami, ale również niesamowitą osobowością, pełną optymizmu, empatii i determinacji.
Od trzech lat z pasją trenuje biegi na orientację w klubie UKS OSiR Górą Kalwaria, gdzie regularnie uczestniczy w intensywnych treningach na stadionie, hali sportowej oraz basenie, gdzie szczególnie upodobał sobie nurkowanie. Jego sportowe osiągnięcia są imponujące:
• II miejsce w kategorii M14 Grand Prix Mazowsza im. Andrzeja Krochmala w biegu na orientację.
• II miejsce w Mistrzostwach Mazowsza w Klasycznym Biegu na Orientację.
• III miejsce w rankingu Biegu na Orientację w sezonie 2022 Warszawsko-Mazowieckiego Związku Orientacji Sportowej.
• II miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sprinterskim Biegu na Orientację.
Seweryn nie tylko błyszczy jako sportowiec, ale również jako aktywny członek społeczności szkolnej. Jego działalność w Samorządzie Uczniowskim oraz Szkolnym Klubie Wolontariatu jest nieoceniona. Organizował i uczestniczył w akcjach, takich jak „Ile waży Święty Mikołaj”, wieczorki poetyckie oraz Szlachetna Paczka. Jego zaangażowanie i odpowiedzialność zostały docenione przez całą społeczność szkolną.
Seweryn jest również niezwykle utalentowany artystycznie. Uświetniał szkolne uroczystości, wcielając się między innymi w postać pastuszka podczas jasełek, a także niejednokrotnie śpiewając w szkolnym chórze, czym zawsze wzruszał i zachwycał publiczność.
W klubie, w którym trenuje biegi na orientację, Seweryn angażuje się także jako wolontariusz, pomagając przy organizacji zawodów. Oznacza trasy, zbiera punkty, rozdaje wodę uczestnikom oraz wspiera młodsze dzieci podczas biegów, co świadczy o jego wielkim sercu i poczuciu odpowiedzialności.
Jego zainteresowania są równie wszechstronne jak jego osiągnięcia. Seweryn pasjonuje się czytaniem książek fantastycznych, kryminalistyką oraz oglądaniem filmów akcji. Ma również talent do rysowania i szkicowania, a dodatkowo interesuje się strzelaniem z łuku. Jego zamiłowanie do motoryzacji skłoniło go do rozpoczęcia kursu na prawo jazdy kat. AM.
Pomimo licznych zajęć, Seweryn zawsze znajduje czas na pomoc w obowiązkach domowych, co świadczy o jego odpowiedzialności i dojrzałości. Jest wzorowym uczniem, który przez wszystkie lata nauki kończył rok szkolny z wyróżnieniem. Na koniec 8 klasy uzyskał średnią 5,50, co uczyniło go stypendystą Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Jego postawa i osiągnięcia są inspiracją dla innych uczniów.
Seweryn Górski to uczeń wszechstronnie utalentowany, zaangażowany i pełen pasji, który zasługuje na najwyższe uznanie. Życzymy mu dalszych sukcesów i realizacji wszystkich marzeń.

Natalia Lewandowska

Natalia to człowiek pasji, do każdego wyzwania podchodzi z wielkim zaangażowaniem. Szukając swojej drogi, sięgała wciąż po nowe aktywności – świetnie recytowała, śpiewała z zespołami „Ósemeczki” i „Półnutki”, malowała. Prowadzona przez p. Alinę Pastuszkę, w każdej z tych dziedzin odnosiła znaczące sukcesy, m.in.:
– II miejsce w XXVII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd – Puławy 2022
– III miejsce VI Ogólnopolski Konkurs Pieśni Patriotycznej Nowy Targ 2020
– I nagroda w XXI edycji Konkursu Piosenkarskiego Tulipanada 2023
– II miejsce w XII Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim Świętokrzyskiej Literatury Ludowej 2020
– II miejsca w XIII i XIV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „W kręgu poezji ks. Jana Twardowskiego”
– III i II miejsce kolejno w V i VIII konkursie „Malowany Gałczyński”
Jednak niewątpliwie największym zamiłowaniem Natalii jest sport, a w szczególności siatkówka, którą trenuje od siedmiu lat. Choć corocznie reprezentowała szkołę w turniejach i zawodach, niemal we wszystkich dyscyplinach, zdobywając laury, to właśnie w siatkówce odniosła najbardziej spektakularne sukcesy, m.in.:
– I miejsca w Mistrzostwach Mazowsza w minisiatkówce plażowej w kategorii U-12 w 2022r , U-13 w 2023r , U-14 w 2024r
– II miejsce w Mistrzostwach Mazowsza w Minisiatkówce w kategorii Czwórek Dziewcząt w 2023r
– I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju „O puchar Starosty Kolskiego”
W 2023r Natalia została powołana do kadry młodzieżowej województwa mazowieckiego w siatkówce plażowej, a w 2024 do młodzieżowej kadry Polski. Nic dziwnego, że właśnie z tą pasją wiąże swoją przyszłość.
Natalia to wzorowa uczennica, czterokrotna stypendystka burmistrza, jedyna w gminie, której udało się zdobyć potrójne stypendium oraz stypendystka Marszałka Województwa Mazowieckiego dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Jej postawa potwierdza słowa George’a Hegla „Nic wielkiego na świecie nie zostało osiągnięte bez pasji”

Maja Liwińska

Maja to uczennica niezwykła, na pierwszy rzut oka, delikatna i nieśmiała marzycielka. Dusza artystyczna, dla której rysowanie czy malowanie stanowi ucieczkę od rzeczywistości, swoisty azyl, w którym lubi się zatopić. Jej prace plastyczne, zawsze przemyślane, estetyczne, tworzone z dbałością o każdy szczegół, docenili jurorzy kilku znaczących konkursów plastycznych, przyznając jej:
– II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie im K. I. Gałczyńskiego „Malowany Gałczyński”
– I miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie ,,W kręgu poezji ks. Jana Twardowskiego”
– III miejsce w VIII Konkursie Plastycznym ,,Malowany Gałczyński”
Skłoności artystyczne Mai wiążą się również ze śpiewem i występami. Należała do szkolnego chóru „Andante”, z którym prezentowała się na uroczystościach szkolnych i środowiskowych, później do zespołu wokalnego „Półnutki”. Słuchanie muzyki w domowym zaciszu, to jedna z jej ulubionych form relaksu, dodająca życiu rytmu i harmonii.
Maja uwielbia również historię, zwłaszcza okres II wojny światowej, co świadczy o jej głębokim zainteresowaniu przeszłością i zdolnością do refleksji nad trudnymi tematami.
Ta wrażliwa dziewczyna jest zadaniowcem, świetnym organizatorem, potrafiącym doskonale planować i kierować pracą grupy. Jej determinacja i konsekwencja w dążeniu do celu były i z pewnością będą kluczem do wielu sukcesów. W klasach VII i VIII aktywnie angażowała się w działalność Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariatu. W klasie VIII pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, wykazując się odpowiedzialnością i zdolnościami przywódczymi. Jej pracowitość i sumienność są godne podziwu, co roku otrzymywała świadectwo z wyróżnieniem, a szkołę kończy ze średnią 5,39, co czyni ją pretendentką do stypendium burmistrza.
Jednak tym, co skradło serce Mai, jest literatura, szczególnie książki z gatunku Young Adult. Maja marzy o wydaniu własnej książki w przyszłości, co świadczy o jej twórczej naturze i ambicjach. Walt Disney powiedział: „Wszystkie nasze marzenia mogą się ziścić, jeżeli tylko będziemy mieli odwagę, by do nich dążyć”. Takiej odwagi życzymy Ci Maju.

Stanisław Nowicki

Staś to sportowiec o duszy artysty. Sportowy tryb życia przerodził się z czasem w zdrowy styl życia. Uwielbia gotować, wymyślać i przyrządzać zdrowe potrawy. Interesuje się nie tylko zdrowym odżywianiem ale również wieloma zagadnieniami zielarstwa, biologii, kosmetologii i funkcjonowania ludzkiego organizmu. Często lubi zaszyć się w ciszy w swoim pokoju, a wtedy zazwyczaj czyta książkę, szkicuje, maluje, tworzy małe rękodzieła, coś wycina, klei. Lubi stawiać sobie cele, dąży do nich i jest bardzo zdyscyplinowany.
Jego największą pasją, której poświęcił ponad dziewięć lat swojego życia są sztuki walki, które uprawia nieprzerwanie od najmłodszych lat. Do największych osiągnięć sportowych naszego Stanisława należy zaliczyć zdobycie tytułów: Vicemistrza Świata w Pierwszych Otwartych Wirtualnych Mistrzostwach Świata Tang Soo Do w roku 2020 w układach technicznych – Forms oraz dwukrotnego Międzynarodowego Mistrza Polski Federacji Nowoczesnych Sztuk Walk MFR w Radlinie w latach 2022-2023. Do całej gamy wyróżnień należy zaliczyć te najważniejsze czyli zdobycie po raz pierwszy w historii Polskiego Związku Kickboxingu dwukrotnie z rzędu tytułów Mistrza Polski walk przerywanych Point Fighing w kategorii Grand Champion Open Kadetów Starszych. Kolejne sukcesy naszego sportowca to zdobycie w roku 2024 dwóch prestiżowych tytułów Mistrza Polski w formułach układów technicznych Creative Forms i Creative Form Weapons, które po raz pierwszy w historii zorganizowano pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. Kolejne sukcesy to zdobycie w kategorii walk Kadetów Starszych 69kg. w roku 2023 dwóch brązowych medali w turnieju rangi Pucharu Europy WAKO pod nazwą Czech Open w Czeskiej Pradze.
Następne międzynarodowe sukcesy to tytuły Mistrza Meksyku w Wirtualnych Mistrzostwach Świata Tang Soo Do (karate rok 2021) oraz trzykrotne wysokie miejsca medalowe w cyklicznie organizowanych wydarzeniach Polskiej Federacji Kickboxingu – European Cup International Mazovia.
Kolejne tytuły to tylko formalność, ponieważ w swojej historii zawodniczej Stanisław stawał na podium w formułach walk na zasadach kickboxingu startując w Grand Prix Polski, Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Pomorza, Śląska a także Mazowsza i Kaszub na samym szczycie ponad 57 razy w latach 2016-2024. W roku 2023 Stanisław został wybrany w formule otwartego głosowania, najpopularniejszym sportowcem Gminy Góra Kalwaria i Powiatu Piaseczno w konkursie pod nazwą „Perły Mazowsza” w którym rywalizowało ponad 420 kandydatów wyselekcjonowanych przez komisję sędziowską.
W okresie swojej dotychczasowej kariery sportowej przypadającej na lata 2020-2023 czterokrotnie z rzędu otrzymał stypendia dla najlepszych sportowców Góry Kalwarii oraz trzykrotnie dla najlepszych sportowców Powiatu Piaseczna. W latach 2016-2024 wystąpił w ponad 84 turniejach rangi Mistrzostw Świata, Pucharu Świata, Mistrzostw Polski, Mazowsza oraz wielu turniejach lokalnych i klubowych zdobywając łącznie 91 medali i 22 puchary odpowiednio: 57 x złoto i tytułów mistrza; 37 x srebro i tytułów vice mistrza; 19 x brąz.
Pomimo licznych obowiązków sportowych Staś , to także wzorowy uczeń, szkołę podstawową kończy ze średnią 5,17. Jego duch walki i rzadko spotykane poczucie obowiązku, znajduje odzwierciedlenie również w nauce.
W ostatnim roku szkolnym dumnie pełnił funkcję chorążego sztandaru szkoły.

Aleksandra Piotrowska

„Z uśmiechem na twarzy świat jest piękniejszy.” To maksyma, którą wciela w życie Ola nie zdając sobie zapewne sprawy, że „Z uśmiechem na twarzy człowiek podwaja swoje możliwości”. To subtelna i delikatna uczennica wyróżniająca się wysoką kulturą osobistą, pełna pasji i zaangażowania.
Uzdolniona artystycznie, od najmłodszych lat uświetniała występami wiele uroczystości szkolnych. Jej kreacje Maryi w jasełkach na długo pozostaną w pamięci widzów. Przez jakiś czas śpiewała w chórze Andante, a później w zespole Półnutki, z którym osiągała sukcesy na skalę ogólnopolską.
– II miejsce w III Ogólnopolskim Internetowym Konkursie „Któż jak Bóg”
– I miejsce i wyróżnienie w Konkursie Piosenkarskim TULIPANADA
Zachęcona przez wychowawcę z powodzeniem wzięła udział w XXI edycji Mazowieckiego Konkursu Recytatorskiego Jednego Poety uzyskując tytuł finalisty. Zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Zwariowana historia – opowiadanie z motywem historycznym”
Ola wyróżnia się również zaangażowaniem społecznym – aktywnie, z dużą dozą empatii – udzielała się w wolontariacie i akcjach Samorządu Uczniowskiego. W ostatnim roku szkolnym z dumą pełniła funkcję asysty przy sztandarze szkolnym.
Dzięki swojej ambicji, pracowitości i systematyczności, każdego roku otrzymywała świadectwo z wyróżnieniem, a szkołę podstawową kończy ze średnią 5,44, co nominuje ją po raz kolejny do grona stypendystów Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria.
Odskocznią od codzienności szkolnej i wielkim zamiłowaniem sprzyjającym ogólnemu rozwojowi, są dla Oli konie. Poza jazdą konną, spędza wiele czasu w stajni, pomagając przy sprzątaniu i przygotowaniu tych wspaniałych zwierząt do jazdy. Łyżwiarstwo to kolejne pozaszkolne hobby Oli. Uwielbia ten sport i przez trzy lata zgłębiała jego tajniki trenując w klubie sportowym w Piasecznie. Jej skromność i pracowitość sprawiają, że jest wzorem do naśladowania dla innych.
Olu, pamiętaj „Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej”. (Paulo Cohello)

Julia Sałańska

„Życie ma sens tylko wtedy gdy robimy to, co kochamy”

Słowa Melissy Darwood w wielkim skrócie określają Julię, która jeśli coś pokocha, angażuje się na 100% i czerpie z tego satysfakcję. Ta wrażliwa artystyczna dusza to zarazem wulkan energii, kreatywność w najwyższym wymiarze i ogromna ciekawość świata. Interesuje ją niemal wszystko. Tańczyła w Egurrola Dance Studio, uprawiała gimnastykę artystyczną, malowała, brała udział we wszystkich akademiach szkolnych i środowiskowych. W 2019r. koncertowała dla Polonii w Budapeszcie, rozsławiając imię szkoły. Spektakularne sukcesy przyniósł jej śpiew i recytacja, rozwijane pod skrzydłami p. Aliny Pastuszki . Julia była Ósemeczką, a od klasy IV – Półnutką. Za niepowtarzalną kreację sceniczną, umiejętność operowania słowem zdobyła wiele nagród, m.in.:
– Srebrny Klucz do Tajemnic Wszechświata w XXVI , XXVII i XXIX Ogólnopolskim Małym Konkursie Recytatorskim
– I miejsce w XXV Ogólnopolskim Harcerskim Konkursie Recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie”
– I miejsca w XI i XII Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim Świętokrzyskiej Literatury Ludowej
Perfekcjonizm i pasja pozwoliły Julce osiągać szczyty również na arenie wokalnej. Najbardziej spektakularne sukcesy to:
– II miejsce w XXVII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd Puławy 2022
– II miejsce w III Ogólnopolskim Internetowym Konkursie „Któż jak Bóg”
– I miejsce i wyróżnienie w Konkursie Piosenkarskim TULIPANADA
Julia to także zapalony sportowiec. Od kilku zdobywa laury, reprezentując szkołę w wielu dyscyplinach, m.in.: w piłce siatkowej, piłce koszykowej, tenisie stołowym czy badmintonie.
Jesteśmy dumni, gdyż Julia – wzorowa uczennica, czterokrotna stypendystka burmistrza miasta i gminy Góra Kalwaria, członek Młodzieżowej Rady Gminy – swoim sposobem działania dowodzi, że ,,Pasje pobudzają zmysły, wyzwalają pozytywne emocje i nadają życiu kierunek”.

Cezary Sałański

Czarek to uczeń, który w tym roku grał pierwsze skrzypce w życiu szkoły, pełniąc funkcje przewodniczącego samorządu szkolnego, a pracę samorządowca poznawał będąc Radnym w Młodzieżowej Radzie Gminy, co zapewne przełożyło się na jakość działań, które podejmował w trakcie swojej szkolnej kadencji. Wykazał się przy tym zarówno umiejętnością kierowania zespołem jak i kreatywnością. To on założył i prowadził pierwsze w szkole koło szachowe, które wśród uczniów cieszyło się dużą popularnością. Na każdej uroczystości, z wielką klasą oraz merytorycznym przygotowaniem, godnie reprezentował całą uczniowską społeczność. Świetnie odnajdywał się również w roli konferansjera w czasie wieczorków tematycznych, dbając o odpowiedni nastrój, który pozwalał zebranym przeżywać niezapomniane chwile. Czarek zawsze będzie kojarzony z nienagannymi manierami i wysoką kulturą osobistą. Zawsze uśmiechnięty, niezwykle skromny, uprzejmy wobec dorosłych i rówieśników gotowy był nieść pomoc i wsparcie. To wzór ucznia, kolegi i przedstawiciela młodego pokolenia, który zdecydowanie zasługuje na najwyższe miejsce na podium. Jest on czterokrotnym stypendystą Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Jego zaangażowanie w działalność Szkolnego Klubu Cichociemnych zaowocowała nagrodą w kampanii Bohater ON włącz historię. Wysoka średnia – 5,68 świadczy, że nie tylko praca nad minionymi wiekami jest jego mocną stroną. Czarek to człowiek wielu talentów, ale szczególną wrażliwość pokazał włączając się w działalność artystyczną. Wcielając się w różnorodne role, potrafił oddać cały dramatyzm postaci, wywołując u widzów ogromne wzruszenie. Pamiętamy go z takich ról jak św. Józef, internetowy diabeł, cichociemny żołnierz ps. Świerszcz, żołnierz kampanii wrześniowej, żołnierz z Katynia, biskup Jordan, Shrek i wiele, wiele innych. Nie było żadnych jasełek i innych uroczystości, w których uczeń nie brałby udziału, a poprzez kreację swoich bohaterów tworzył tę wyjątkową magię łączącej aktora i widza. Doskonała dykcja oraz umiejętność przekazywania różnorodnych emocji zapewniły mu wiele artystycznych nagród: wielkim osiągnięciem było zajęcie III miejsce w 47. Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka, III miejsca w XXI Mazowieckim Konkursie Recytatorskim Jednego Poety – twórczość Wisławy Szymborskiej, III miejsca – XX Konkursie Recytatorskim i Wokalnym im. Gałczyńskiego, I miejsca w XV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „W kręgu poezji księdza Jana Twardowskiego i twórczości Marka Grechuty”. Osiągniecia te nie muszą nikogo przekonywać, że Czarek ma duszę aktora, ale poza kreowaniem słowa mówionego ma on również niezwykłą umiejętność dostrzegania subtelności słowa pisanego, pełnego ulotności i metaforyki. Wielokrotnie zachwycał kolegów i nauczycieli, sprawnie kreując własną – niepowtarzalną rzeczywistość. Zostało to zauważone i nagrodzone wyróżnieniem w II Ogólnopolskim konkursie literackim „Dzień z życia księdza Jerzego Popiełuszki. Kolejnym sukcesem ucznia jest III miejsce w Konkursie plastycznym inspirowanym twórczością Księdza Jana Twardowskiego co z kolei dowodzi, że swoje emocje potrafi zamknąć również w kolorze i kształcie. Czarek jak większość jego kolegów, jest pasjonatem sportu. Wielokrotnie reprezentował szkołę na różnych zawodach, a szczególne osiągniecie uzyskał w biegach przełajowych 23. Piaseczyńskiej Mili Konstytucyjnej zajmując III miejsce.
Można by jeszcze przywoływać wiele przykładów wskazujących na twórczą działalność ucznia, który pokazał, że można realizować swoje pasje i działać społecznie, dbając jednocześnie o edukację i rozwój intelektualny. Myślę ,że niebezpodstawnym będzie stwierdzenie, że Czarek to zwyczajny – niezwyczajny nastolatek.

Skip to content