bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Projekty gimnazjalne   /  Opowiem Ci ciekawą historię.

Opowiem Ci ciekawą historię.

Gimnazjalny projekt edukacyjny pod tytułem „Opowiem Ci ciekawą historię” miał na celu przede wszystkim zebranie szkolnych pasjonatów historii i pokazanie, że historia to nie tylko zestaw dat do wykucia, ale fajna przygoda, którą przeżyć można na wiele sposobów.


Początkowo zaplanowaliśmy zorganizowanie małej kameralnej imprezy dla najmłodszych jako formę publicznej prezentacji efektów projektu, potem okazało się, że mamy tak wiele do pokazania, że musi odbyć się impreza plenerowa. Trochę wysiłków dyplomatycznych i zostaliśmy mianowani zapleczem edukacyjno–rozrywkowym corocznego festynu rodzinnego, który w ostatnią sobotę maja miał się odbyć w naszej szkole. Jego tytuł to: „Z historią przez wieki”. No i poszło! Harmonogram zadań, scenariusz i niezliczone dyskusje, jak atrakcyjnie przybliżyć historię, jak mawia pani: metodami aktywizującymi. Podzieliliśmy się na grupy i świetnie przygotowani zajęliśmy całą zachodnią stronę piknikowego placu, zapraszając małych i dużych gości do gier, zabaw i działań artystycznych. Biało–czerwone wizytówki w kształcie kotylionów, postacie polskich królowych czekających na ozdobienie koraliczkami, wstążkami i guziczkami, zielarki zachwalające skuteczność (legalnych!) ziół , witrażystki, ziemniaczani drukarze, garncarze lepiący w masie solnej, glinie i mazi z banioskich glinianek, łucznicy i oczywiście muzeum pełne wspaniałych eksponatów, gromadzonych latami przez Huberta. A na koniec „mundurowi” Tomek i Roksana w strażackich popisach polali pianą, niehistorycznie, ale z pompą i bardzo dzielnie.

Mistrzu Krasicki, meldujemy wykonanie zadania, żeby „bawiąc, uczyć” (a może „uczyć, bawiąc”?!)

Zajrzyjcie do galerii i też się pobawcie – wyszukując nas na zdjęciach z pikniku rodzinnego! Pozdrawiamy: Agnieszka Sałańska i cała grupa projektowa.

Uczniowie biorący udział w projekcie:
Hubert Kraszewski
Patryk Sobiegraj
Mateusz Putkiewicz
Mikołaj Augustyniak
Weronika Lasek
Oliwia Błaszczyk
Urszula Sałańska
Justyna Woźnica
Karolina Sadowska
Małgorzta Kopyt

Opiekun:
Agnieszka Sałańska

Skip to content