bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Nasz Mikołaj już zważony :)

Nasz Mikołaj już zważony :)

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Baniosze przez cały listopad prowadził zbiórkę monet na konkurs charytatywny „Ile waży Święty Mikołaj?”, w którym nasza szkoła bierze udział już po raz trzeci. W szkole organizowany był konkurs dla klas na najwyższą zebraną kwotę. Podczas zbiórki odbyły się różnorodne akcje mające na celu wzrost zainteresowania akcją.
Podczas zebrania z rodzicami, które odbyło się 30 listopada, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego przeprowadziły zbiórkę wśród przybyłych tego dnia do szkoły rodziców.
Niewątpliwie znaczącym wydarzeniem, był zorganizowany 25 listopada kiermasz cista, z którego dochód również zasilił konto naszej szkoły w konkursie organizowanym przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie.
Zebrane pieniążki zostały posegregowanie, policzone i spakowane. W piątek 29 listopada uczniowie klasy 8a wybrali się wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego na pobliską pocztę, gdzie zebrany bilon został przekazany na konto Fundacji.
Według naszych obliczeń, w tym roku szkolnym udało nam się zebrać imponującą kwotę 2520,55 zł, co w przeliczeniu na masę daje wynik 413,37 kg, czyli 1279,78 grama w przeliczeniu na jednego ucznia naszej szkoły.

Wyniki szkolnego konkursu dla klasy,
która zbierze największą kwotę:

I miejsce
Klasa 7a
400,19zł

II miejsce
Klasa 8b
330,38zł

III miejsce
Klasa 4a
293,77zł

A już w niedzielę 8 grudnia widzimy się
na Orszaku Świętego Mikołaja w Lublinie!

Anna Zięba
Dorota Adamska

Skip to content