bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Muzyczna Jesień znów okazała się szczęśliwa!!!

Muzyczna Jesień znów okazała się szczęśliwa!!!

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły przygotowywani przez p. Alinę Pastuszkę biorą udział w Mazowieckim Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem ,,Muzyczna Jesień”. Zgodnie z regulaminem uczestnicy prezentują piosenki, których teksty posiadają wysoką wartość literacką i zawierają mądre przesłanie. Pierwszy etap tegorocznej, XI edycji odbywał się online. Naszą szkołę reprezentowali :
– duet – Zosia Pietrzak i Hania Świerad,
– solista – Dawid Laudański
– nowo powstały kwartet z zespołu Półnutki – Dominika Czarnecka, Natalia Lewandowska, Ola Piotrowska i Julia Sałańska.
Do etapu finałowego Komisja konkursowa wyłoniła 61 podmiotów wykonawczych w czterech kategoriach wiekowych, w tym dwóch naszych przedstawicieli – duet Hania i Zosia oraz Półnutkowy kwartet. Finał odbył się na żywo w Domu Kultury Kolorowa (Ursus). Duecik zaprezentował utwór ,,Różowa piosenka”, a Półnutki zaśpiewały ,,Eldorado”.
Jesteśmy bardzo dumni, gdyż kwartet – Dominika, Ola, Natalia i Julia otrzymał II nagrodę i zaproszenie do koncertu galowego w DK Arsus w Ursusie, a Zosia i Hania zdobyły wyróżnienie.
19 listopada na pięknie oświetlonej scenie nasze dziewczynki odebrały trofea i , choć w okrojonym składzie, rewelacyjnie wykonały utwór ,,Eldorado”.

Alina Pastuszka

Skip to content