bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Mistrzowie Kodowania po raz drugi w naszej szkole

Mistrzowie Kodowania po raz drugi w naszej szkole

Z wielką radością informujemy, że w roku szkolnym 2016/2017 Zespół Szkół w Baniosze bierze udział w IV edycji ogólnopolskiego programu Mistrzowie Kodowania, który ma na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach.
Podczas zajęć koła informatycznego uczestnicy nauczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch.
Scratch to edukacyjny język obiektowy, stworzony jako środek do nauczania dzieci i młodzieży podstaw programowania oraz środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku. Scratch umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny – elementy języka mają kształt puzzli, a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku. W ten sposób tworzy się kod przypisany określonemu obiektowi. Obiekty mogą reagować na zdarzenia zewnętrzne. Wygląd postaci przypisanych do obiektów można wybierać z zasobnika, tworzyć lub importować z zewnątrz.
Scratch to także serwis społecznościowy, pozwalający każdemu na umieszczanie stworzonych w tym języku programów, dyskutowanie o nich oraz oglądanie i pobieranie prac stworzonych przez innych użytkowników tego serwisu.

Pierwsze zajęcia już w listopadzie.
Zapraszamy!!!

Anna Zięba
Milena Leszczyńska

Skip to content