bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Misterium Bożonarodzeniowe

Misterium Bożonarodzeniowe

„Otwórzmy drzwi do naszych serc” – taki tytuł nosiły jasełka wystawione 18 XII 2011r. przez młodzież Zespołu Szkół
w Baniosze pod kierunkiem
p. Wandy Piotrowskiej
i p. Agnieszki Kilińskiej.
Piękna dekoracja wykonana przez p. Iwonę Taran – Borsuk z pomocą innych nauczycieli stworzyła klimat prawdziwie teatralnego spektaklu. Na scenie rozegrała się walka dobra ze złem, miłości
z nienawiścią. Okrutny, próżny Herod ze swą przyboczną strażą zmierzył się z prężnym zastępem gwardii anielskiej. Tryumfował pokój, kiedy na scenie pojawiła się Święta Rodzina z małym Jezusem. Niezwykły, magiczny klimat wprowadziły wykonane w mistrzowski sposób kolędy przez uczennice gimnazjum pod kierunkiem dyrektora pana Dariusza Słapka.
Jasełka te były dla wszystkich swoistym rachunkiem sumienia,
a owacje na stojąco świadczyły o tym, że mali aktorzy dostarczyli widzom niezapomnianych wzruszeń. Wszyscy odczuli, że Boże Narodzenie jest tuż, tuż.
Nastrój świąteczny panował nie tylko na sali gimnastycznej, ale
w całej szkole, gdzie na korytarzach wystawione były stoiska ze świątecznymi ozdobami wykonanymi przez uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników. Były to małe dzieła sztuki, których nie powstydziłyby się najlepsze galerie.
Po raz kolejny, a zwłaszcza w Boże Narodzenie cała szkolna społeczność Zespołu Szkół w Baniosze pokazała, że świetnie potrafi współdziałać, a przy tym doskonale się bawić, nie zapominając o tym, że jest to czas dawania, dzielenia się i bycia razem.

Skip to content