bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Międzynarodowy Dzień Muzyki

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Pierwszego października na całym świecie i u nas w szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Tego dnia muzyki było znacznie więcej niż zwykle.
Na korytarzu powstała galeria, dzięki której mogliśmy poznać najpopularniejsze gatunki muzyczne, obok znalazła się również gazetka muzyczna przypominająca genezę tego święta, nie zabrakło tam również muzycznych anegdot i ciekawostek.
Na długiej przerwie w sali muzycznej zorganizowałyśmy mini koncert muzyczny, w którym zaprezentowali się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły grając na instrumentach muzycznych. Jako pierwszy zaprezentował się Szymon Brański, który zagrał na pianinie. Usłyszeliśmy również fragment Koncertu D –dur J. S. Bacha w wykonaniu Joanny Supruniuk. Aleksandra Warowna z kl.8a zaczarowała słuchaczy grając na skrzypcach fragment Koncertu E-dur ”Wiosna” A. Vivaldiego, następnie opowiedziała kilka ciekawostek na temat instrumentu smyczkowego, a dla najmłodszych przygotowała muzyczne zagadki ”Jaka to melodia”. Na koniec koncertu usłyszeliśmy trio – pani Gabriela Solecka, Julia Sieroń zaakompaniowały na gitarach piosenkę harcerską „Bieszczadzki trakt”, do której włączyła się również nasza skrzypaczka Ola, a cała publiczność głośnym chorem z radością zaśpiewała.
To nie koniec atrakcji tego dnia, na uczniów klas 4-8 czekało zadanie, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem z pod hasłem „Rozszyfruj muzyczny kod QR” – na szkolnych korytarzach zostały umieszczone kody, które należało odczytać słuchając ukrytego utworu muzycznego, następnie należało przypasować dany utwór do konkretnego gatunku muzycznego – zwycięzcę czekała nagroda.
Na koniec coś dla lubiących taniec – na sali gimnastycznej mogliśmy zatańczyć „Belgijkę” taniec integracyjny, który zjednoczył małych i dużych.
Miejmy nadzieję, że Święto Muzyki zagości już na dobre w murach naszej szkoły i co roku 1 października będziemy go obchodzić.

Gabriela Solecka
Ewelina Płatek

Skip to content