bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Książkowa podróż z samym autorem!!!

Książkowa podróż z samym autorem!!!

Jednym z priorytetowych zadań naszej szkoły jest zachęcane uczniów do czytania. Dlatego 22 listopada naszą szkołę odwiedził pan Marcin Kozioł – autor książek dla dzieci i młodzieży – m.in. lektury szkolnej „Skrzynia Władcy Piorunów”, powieści „Tajemnica przeklętej harfy” wpisanej na „Złotą Listę Fundacji ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom” i podróżniczej serii „Wombat Maksymilian”, nagrodzonej prestiżowym Magellanem dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku 2016.
Najmłodsi uczniowie wzięli udział w multimedialnej lekcji wypełnionej ciekawą i zabawną narracją autora, krótkimi filmami, animacjami i zdjęciami o podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach, jakim jest Bhutan, a także sąsiedni Nepal, gdzie rozgrywa się akcja książek o Wombacie Maksymilianie.
Dzieci z klas 4–6 odkrywali tajemnice Nikoli Tesli, nazywanego też „Władcą Piorunów” oraz przeprowadzali doświadczenia naukowe. Uczestnicy poznali współczesnych bohaterów książki o Władcy piorunów, w tym niepełnosprawną, czternastoletnią Julkę, marzącą o byciu odkrywcą i detektywem, Toma (obdarzonego zdolnością synestezji, czyli „fuzji zmysłów” i Spajka / Biszkopta – labradora, psa asystującego.
Usłyszeli też o sztuce szyfrowania, bo książki z serii „Detektywi na kółkach” uczą… szyfrować i łamać szyfry! A na koniec przenieśli się na chwilę do Starożytnego Egiptu, śladem młodych detektywów, którzy w drugiej części powieść pt. „Tajemnica przeklętej harfy” podczas wakacji trafiają na kolejną niezwykłą naukową zagadkę i jeszcze bardziej niesamowitą historyczną postać…
W niezwykłą podróż w czasie przenieśli się uczniowie najstarszych klas! Poznali bowiem „przodków” naszych smartfonów i tabletów. Dotknęli, a nawet rozebrali na części niektóre urządzenia, które zmieniły świat. Potem rozegrali miniturniej gier sprzed 30–40 lat temu.
Spotkanie z autorem książki „Docent Pięć Procent… i szalona historia komputerów” zachęcało ich do czytania – poszukiwania informacji, odkrywania tajemnic i historii urządzeń, które zmieniły nasz świat tak bardzo, że teraz niektórzy z nas nie wyobrażają sobie bez nich życia. Jednocześnie uczyło dobrych praktyk korzystania z nowych technologii.
Była też możliwość zakupienia książek naszego Gościa i . . . otrzymania autografu !!!

Anna Kucharska

Skip to content