bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Projekty gimnazjalne   /  Korona Gór Polski

Korona Gór Polski

Głównym założeniem projektu było zdobycie wiedzy o Koronie Gór Polski. Uczestnicy projektu zapoznali się m.in.: z działalnością Klubu Zdobywców Korony Gór Polski i warunkami przynależności do Klubu. Zdobyte informacje poddawali analizie i selekcji. Swoje wiadomości ugruntowali najpierw indywidualnie: w formie pisemnej (niektórzy opracowali ciekawe portfolio), a następnie grupowo: w formie mapy oraz prezentacji multimedialnej. Na wykonanej przez siebie mapie przedstawili lokalizację wszystkich szczytów górskich należących do Korony Gór Polski. KGP stanowi 28 szczytów, na które w roku jej ustanowienia (1997r.) prowadził znakowany szlak turystyczny. W prezentacji multimedialnej uczniowie zawarli m.in.: informacje dotyczące tego jak zostać zdobywcą KGP, jakie cechy powinien on posiadać i jakie możliwości daje uzyskanie tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski.
„Ci z was, którzy cenią przyrodę i aktywny wypoczynek mogą zdobywać KGP o każdej porze roku i na wiele sposobów. Trzeba tylko być rozsądnym i wytrwałym w dążeniu do celu” – zachęcali członkowie zespołu zadaniowego.
Jeśli jeszcze nie znalazłeś swojej pasji życiowej to może skorzystasz z pomysłu członków projektu i zdobycie 28 szczytów górskich należących do Korony Gór Polski uczynisz swoją życiową pasją.
Do zobaczenia na szlaku!

Uczniowie biorący udział w projekcie:
Sandra Kluczyńska
Michał Płatek
Konrad Kępiński
Sebastian Świętojański
Karol Hysz

Opiekun:
Anna Mirkowska

Skip to content