bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Projekty gimnazjalne   /  Korona Gór Polski

Korona Gór Polski

Projekt realizowało 3 uczniów z klasy II b.


Pierwszym etapem było zdobycie wiedzy o szczytach górskich należących do Korony Gór Polski. Zdobytą wiedzę uczniowie udokumentowali w formie graficznej – wykonując czytelną i estetyczną mapę rozmieszczenia 28 szczytów górskich oraz w formie prezentacji multimedialnej zawierającej m.in.: fotografię każdego szczytu górskiego. Celem projektu było również zachęcenie do aktywnej formy wypoczynku, do górskich wędrówek , które mogą być alternatywą np.: dla komputera.
Uczniowie mając świadomość, że wędrówkom górskimi szlakami mogą towarzyszyć zagrożenia czy wypadki, żeby ich uniknąć każdą wyprawę w góry należy starannie zaplanować i przygotować. W tym celu opracowali Niezbędnik Turysty Górskiego, w którym zebrali podstawowe informacje o bezpiecznym zachowaniu się w górach.
W trakcie realizacji projektu uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, sumiennością i pomysłowością, co było również widoczne podczas prezentacji podsumowującej w dniu 18 czerwca. Prezentację swojego projektu zakończyli quizem, a dla najbardziej uważnych słuchaczy przewidzieli słodkie nagrody.

Uczniowie biorący udział w projekcie:
Karol Dąbrowski
Wojciech Kościelnicki
Przemysław Ogrzywalski

Opiekun:
Anna Mirkowska

Skip to content