bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Kolejny sukces Dawida Laudańskiego!!!

Kolejny sukces Dawida Laudańskiego!!!

W bieżącym roku odbyła się już XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenkarskiego TULIPANADA. Prezentacje uczestników oceniało profesjonalne jury – wykładowcy warszawskich szkół muzycznych: Pani Małgorzata Kustosz-Piątosa – przewodnicząca Pan Krzysztof Matuszak Pan Wojciech Zieliński.
Naszą szkołę reprezentowli: duet Hania Świerad i Zosia Pietrzak, solista Dawid Laudański, oraz trio z zespołu Półnutki – Dawid Laudański, Ola Piotrowska, Natalia Lewandowska, wszyscy przygotowani przez p. Alinę Pastuszkę. 132 uczestników z różnych miejscowości rywalizowało w pierwszym etapie konkursu. Do drugiego etapu z naszych reprezentantów przeszedł tylko Dawid i szybko okazało się, że znalazł się także w grupie 37 laureatów i wyróżnionych.
Gala laureatów, wieńcząca zmagania uczestników XIX edycji Konkursu Piosenkarskiego TULIPANADA, odbyła się 5 listopada 2021 roku w Ośrodku Kultury „Arsus” Dzielnicy Ursus.
Kiedy okazało się, że jurorzy przyznali Dawidowi II miejsce i Srebrnego Tulipana, radość nasza sięgnęła zenitu. Podczas koncertu laureatów Dawid rewelacyjnie wykonał piosenkę wyznaczoną przez jury- ,,Zimny drań”, czym udowodnił, że w pełni zasłużył na swoją nagrodę.
Jesteśmy dumni, że w naszej szkole mamy taką właśnie perełkę wokalną!!!

Alina Pastuszka

Skip to content