bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  IX Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej

IX Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej

W minioną środę, 5 listopada, już po raz dziewiąty w Zespole Szkół w Baniosze odbył się Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej – impreza gminna w ramach odchodów Narodowego Święta Niepodległości. Tradycyjnie nad Festiwalem patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Dariusz Zieliński.
W tegorocznej edycji wzięło udział 8 szkół podstawowych i wszystkie gimnazja z terenu naszej gminy. Do Zespołu Szkół w Baniosze przybyło w sumie 130 uczniów. Wykonawcy zaprezentowali 34 utwory patriotyczne w różnych kategoriach wiekowych i estradowych. Na uwagę zasługuje coraz wyższy poziom artystyczny festiwalu, co jest z pewnością zasługą nauczycieli przygotowujących młodych artystów, oraz rodziców, którzy dbają o piękne stroje i przyjeżdżają wraz ze swoimi dziećmi, aby czuły się pewniej i bez tremy wystąpiły przed licznie zgromadzoną publicznością.
Jury w składzie: Tadeusz Sas, Dariusz Słapek, Małgorzata Siniłło i Urszula Sałańska wyłoniło Laureata Grand Prix IX GFPP oraz przyznało nagrody w każdej kategorii.

Laureaci IX Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej:
–Grand Prix IX GFPP – Katarzyna Jagodzińska z gimnazjum w Cendrowicach – „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”
–I miejsce w kategorii solista kl. I–III – Adam Kłusek ze szkoły podstawowej w Dobieszu – „Niepodległa, niepokorna”
–I miejsce w kategorii solista kl. IV–VI – ex aequo: Julia Romaniuk ze szkoły podstawowej w Czersku – „Mury” oraz Zuzanna Koniarska ze szkoły podstawowej w Baniosze – „Biały krzyż”
–I miejsce w kategorii solista gimnazjum – ex aequo: Natalia Ziółkowska z gimnazjum w Brześcach – „Wojenko, wojenko” oraz Joanna Świrska z gimnazjum w Coniewie – „Dziś idę walczyć mamo”
–I miejsce w kategorii chóry – ex aequo: chór z gimnazjum w Cendrowicach – „Zagrajcie nam dzisiaj wszystkie srebrne dzwony” oraz chór „Andante” z Zespołu Szkół w Baniosze – „Pamięć w was”

Laureaci wystąpią 10 listopada 2014 r. o godz. 18.45, po uroczystej Mszy Św. w kościele parafialnym w Górze Kalwarii, podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości.
Wszystkim zaangażowanym w organizację IX Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej dziękujemy i zapraszamy za rok.

Agnieszka Sałańska
Iwona Szymańska

Skip to content