bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Istna lawina nagród w XVIII Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i Grajmy Mu”

Istna lawina nagród w XVIII Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i Grajmy Mu”

17 grudnia 2016 roku w Pruszkowie odbyły się przesłuchania konkursowe XVIII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i Grajmy Mu”. Jego celem jest m.in. krzewienie polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz konfrontacja zespołów w duchu życzliwości i radości wspólnego muzykowania. Wszyscy wykonawcy byli zobowiązani przygotować 2 utwory – kolędy lub pastorałki, ale podczas przesłuchań prezentowali jeden, czasem na życzenie jurorów drugi.
Nasza szkoła była bardzo licznie reprezentowana przez uczniów pracujących pod kierunkiem p. Aliny Pastuszki. W kategorii najmłodszej wystąpił nowopowstały zespół „Ósemeczki”, w skład którego wchodzą dzieciaki z kl IIa i Ib. Pięknie zadebiutowały bardzo radosną pastorałką „Nie miały aniołki”. W kategorii zespołów 10–14 lat naszą szkołę reprezentowały „Dźwięczne Półnutki” oraz duet – Nicole Kozicka i Ewa Odrowąż–Coates. W kategorii od 15 lat wystąpiła Julia Zulczyk.
Pierwsze oceny jurorów były jawne. Wtedy po raz pierwszy usłyszeliśmy bardzo miłe słowa o wszystkich naszych przedstawicielach i prowadzącej, ale na ostateczny werdykt trzeba było czekać aż do 14 stycznia. Wówczas bowiem w kościele Św. Kazimierza w Pruszkowie odbył się koncert laureatów. Mieliśmy świadomość, że Julia, Nicole i Ewa oraz „Dźwięczne Półnutki”, zaproszone do koncertu, coś zdobyły, ale co, okazało się dopiero podczas oficjalnego ogłoszenia werdyktu.
Byłyśmy bardzo szczęśliwe, bo okazało się, że przyznano nam najwyższe nagrody.
– „Dźwięczne Półnutki” –I miejsce
– Julia Zulczyk – I miejsce
– duet: Ewa Odrowąż–Coates i Nicole Kozicka – II miejsce.

Choć nasze „Ósemeczki” nie znalazły się na podium, swoją przygodę ze śpiewem rozpoczęły na bardzo dobrym poziomie.
Gratulacje należą się wszystkim występującym i prowadzącej, a podziękowania dodatkowo rodzicom, którzy bardzo chętnie zawieźli swoje pociechy do Pruszkowa na przesłuchania i koncert laureatów.

Alina Pastuszka

Skip to content