bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Projekty gimnazjalne   /  Interaktywnie zakręceni.

Interaktywnie zakręceni.

„Interaktywnie zakręceni” to grupa uczniów, którzy w ramach realizacji zadań konkursowych związanych z udziałem szkoły w ogólnopolskim konkursem o tytuł „Innowacyjna Szkoła” mieli do zorganizowania szkolny dzień TIK, Szkolne Mistrzostwa w Grach Edukacyjnych oraz zajęcia warsztatowe dla młodszych kolegów i koleżanek ze szkoły podstawowej na temat bezpieczeństwa w Internecie. Ta siódemka uczniów przez cały rok szkolny działała bardzo prężnie i co najważniejsze – owocnie.


Bardzo dużym sukcesem okazały się Szkolne Mistrzostwa w Grach Edukacyjnych, ponieważ spotkały się z dużym entuzjazmem nie tylko ze strony uczestników mistrzostw, ale też ich nauczycieli. Dzieci ze szkoły podstawowej walczyły o tytuły „Mistrza Dodawania”, „Mistrza Odejmowania”, „Mistrza Tabliczki Mnożenia” oraz „Mistrza Działań Pamięciowych”.
Kolejne zadanie, to warsztaty na temat zasad bezpiecznego zachowania się dzieci w Internecie. Zostały one przeprowadzone dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. Gimnazjaliści podczas zajęć zwrócili uwagę swoich młodszych kolegów i koleżanek na najważniejsze zasady bezpiecznego i rozsądnego korzystania z dobrodziejstw światowej sieci.
Ostatnie zadanie, które realizowała grupa interaktywnie zakręconych to zorganizowanie szkolnego dnia TIK. Z tej okazji przeczytali oni bajkę dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Ponieważ był to dzień urządzeń technologii komunikacyjno–informacyjnej, gimnazjaliści czytali bajkę nie z tradycyjnych książek papierowych a właśnie z . . . . ebooków. Zerowiakom bardzo się ten pomysł spodobał. W tym samym dniu cała klasa 2b gimnazjum uczestniczyła w interaktywnej lekcji matematyki, na której legalnie można było korzystać z telefonów, za pomocą których odczytywali informację ukryte pod QR kodami, rozwiązywali testy i odpowiadali na pytania. Efekty pracy w grupach na bieżąco wyświetlane były na tablicy interaktywnej.

Uczniowie biorący udział w projekcie:
Jakub Drozdowski
Aleksandra Michalecka
Natalia Rzewuska
Agata Słowik
Weronika Bendera
Bartłomiej Jeleń
Bartłomiej Maliszewski

Opiekunowie:
Anna Zięba
Monika Walczak

Skip to content