I Gminne Forum Samorządów Uczniowskich
28 października 2025 roku w Domu Kultury w Górze Kalwarii odbyło się I Gminne Forum Samorządów Uczniowskich, zorganizowane w ramach projektu „Aktywna Rada” dofinansowanego ze środków województwa mazowieckiego. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów uczniowskich ze szkół znajdujących się na terenie naszej gminy, w tym również reprezentanci naszej szkoły wraz z opiekunem.
Celem forum była aktywizacja młodzieży w lokalnym środowisku, wymiana doświadczeń oraz nawiązanie współpracy z Młodzieżową Radą Gminy. Spotkanie miało charakter organizacyjno-edukacyjny – młodzi samorządowcy poznawali zasady funkcjonowania samorządu terytorialnego i zdobywali praktyczne doświadczenie w podejmowaniu inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej.
Program wydarzenia obejmował prezentację działalności MRG, warsztaty dla uczniów i opiekunów oraz debatę, podczas której młodzież dzieliła się swoimi pomysłami i refleksjami. Forum zakończyło się wspólnym podsumowaniem oraz zapowiedzią kolejnych działań w ramach projektu.
Samorząd Uczniowski





