bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  „I była w dziejach taka noc jedyna . . . ” Bożonarodzeniowy musical

„I była w dziejach taka noc jedyna . . . ” Bożonarodzeniowy musical

W naszej szkole rokrocznie w okresie bożonarodzeniowym wystawiane jest przedstawienie jasełkowe dla społeczności lokalnej. Tym razem, 17 grudnia, miało ono niecodzienną formę musicalu. Historia Świętej Rodziny opowiedziana w ten sposób wzruszała do łez. Dojrzale, z wielkim kunsztem wykonane kolędy i pastorałki prowadziły słuchaczy od sceny zwiastowania, poprzez trudną podróż do Betlejem i poszukiwania noclegu, aż do przyjścia Jezusa na świat w ubogiej stajence. Wzruszające, pełne smutku sceny przeplatały się z radosnymi – spotkanie z pastuszkami czy królami.
Doskonały wokal, gra aktorska i ogromne skupienie na twarzach aktorów dowodziły imponującego zaangażowania uczniów. Przepiękna, wprowadzająca w klimat świąt dekoracja nie tylko tworzyła tło przedstawienia, ale z pewnością wzmacniała jego odbiór.
To ostatnie zadanie wykonane w ramach projektu „Muzykalna szkoła” odbiło się szerokim echem w społeczności lokalnej i bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci zarówno jego realizatorów jak i widzów.

Alina Pastuszka

Skip to content