bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Hania Świerad wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

Hania Świerad wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

Piękne piosenki patriotyczne wykonane przez naszych uczniów, prowadzonych przez p. Alinę Pastuszkę, rozbrzmiewały w III ogólnopolskim festiwalu piosenki ,,Dźwięki Wolności” Gdynia 2022.
Do konkursu, który odbywa się online, zgłosiło się ok tysiąca uczestników z całej Polski, z czego do drugiego etapu przeszło 246 podmiotów wykonawczych.
Kiedy okazało się, że wszyscy nasi reprezentanci znaleźli się w kolejnym etapie, nie posiadaliśmy się ze szczęścia. Hania Świerad z piosenką ,,Co to jest niepodległość?’’, Julia Sałańska z utworem ,,Elegia o chłopcu polskim”, Dawid Laudański – ,,Jutro Warszawa” oraz zespół Półnutki z piosenką ,,Mamo, tyś płakała”. Wiedzieliśmy, że rywalizacja jest ogromna, co gorsze, kwalifikacji do kategorii zespołowej dokonywano zgodnie z wiekiem najstarszego członka zespołu. W ten sposób Półnutki znalazły się w kategorii 13- 17 lat.
W ostatecznym werdykcie , wśród wyróżnionych znalazła się Hania Świerad, co raduje nas i napawa dumą. Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom. Dziękujemy za ich zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły w szerokim środowisku!!!

Alina Pastuszka

Skip to content