bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  „Góra Kalwaria biega”

„Góra Kalwaria biega”

19 maja 2017 roku na Stadionie Miejskim w Górze Kalwarii, liczna grupa z naszej szkoły wzięła udział w wydarzeniu sportowym: „Góra Kalwaria Biega”. Jest to kontynuacja akcji: „Polska Biega”. Sportowcy dążą do osiągnięcia wysokiej formy by być na szczycie, być najlepszym, osiągnąć wysoką lokatę, pokonać innych. Ale sport to też walka z samym sobą, bo ileż on kosztuje wysiłku, samozaparcia, pokonania własnych słabości, czasem przezwyciężenia bólu. Naszą szkołę reprezentowało 43 zawodników, poczynając od klasy 0 do III gimnazjum.
Niektórzy uczestniczą w zawodach regularnie, dla innych był to pierwszy raz. Być może, będzie to początek ich przygody ze sportem, w tym przypadku z bieganiem.
Nasi reprezentanci mieli możliwość zmierzyć się w sportowej walce sami ze sobą i innymi uczniami z gminy Góra Kalwaria, a także zawodnikami trenującymi w Klubie Biegacza w Warce. I choć tylko Wioletta Karaluch stanęła najbliżej upragnionego podium (zajęła 4 miejsce) dla nas wszyscy jesteście zwycięzcami. Gratulujemy postawy i trzymamy kciuki podczas następnych startów!

Beata Płatek
Katarzyna Fornal
Henryk Żołnowski

Skip to content