bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Fryderyk Kaczorek i Karol Dąbrowski „na ludowo”

Fryderyk Kaczorek i Karol Dąbrowski „na ludowo”

15 kwietnia Dom Kultury w Mostkach gościł w swych murach recytatorów z województw świętokrzyskiego i mazowieckiego, którzy w pięknym stylu prezentowali najpiękniejsze utwory świętokrzyskiej literatury ludowej w ramach VIII Wojewódzkiego Turnieju Recytatorskiego Świętokrzyskiej Literatury Ludowej Mostki Ludowe.
Jest to konkurs artystyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych. Ma na celu pogłębianie znajomości literatury ludowej, doskonalenie sztuki żywego słowa oraz popularyzację piękna ojczystego języka. Zgodnie z regulaminem każdy uczestnik z kategorii klas I–III prezentuje jeden, a w kategorii klas IV–VI – dwa dowolnie dobrane teksty twórców ludowych, dowolny pod względem formy i tematyki.
Zespół Szkół w Baniosze reprezentowali dwaj recytatorzy z kl. Va przygotowani przez p. Alinę Pastuszkę – Karol Dąbrowski i Fryderyk Kaczorek. Obydwaj chłopcy pokazali wysoki poziom artystyczny, co zostało docenione przez profesjonalne jury.
Fryderyk Kaczorek otrzymał II miejsce, a Karol Dąbrowski – wyróżnienie. Gratulacje dla recytatorów i instruktora. Cieszymy się, że o naszej szkole i w świętokrzyskim głoszą.

Alina Pastuszka

Skip to content