bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Finał akcji „Wszystkie Kolory Świata”

Finał akcji „Wszystkie Kolory Świata”

W ostatnią środę w Szkole Podstawowej w Baniosze odbył się finał akcji „Wszystkie Kolory Świata”. Uczniowie naszej szkoły przez kilka ostatnich miesięcy poznawali problemy dzieci z krajów rozwijających się, w tym – w szczególności – problemy związane z dostępem do szczepionek. Nauczyciele koordynujący realizację projektu w szkole przybliżali swoim wychowankom sytuację ich rówieśników z innych części świata, a także ideę projektu.
Następnie uczniowie własnoręcznie przygotowali szmaciane laleczki, wybierając wcześniej kraj, z którego one pochodzą, a następnie ubrali je i ucharakteryzowali zgodnie z obowiązującą kulturą i tradycjami wybranej części świata. Każda laleczka otrzymała od swojego twórcy „akt urodzenia”, czyli specjalny dokument, w którym umieszczona została jej fotografia, dane personalne takie jak imię, data oraz miejsce urodzenia, a także jej zainteresowania/hobby.
W dniu 23 stycznia członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali wystawę wszystkich uszytych lalek. Rodzice, którzy przybyli do szkoły w związku z zaplanowanym na ten dzień zebraniem, mogli wybrać laleczkę, którą chcę się zaopiekować, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku potrzebującemu szczepień, przekazując na ten cel darowiznę.
Zainteresowanie laleczkami przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Zainteresowanie rodziców przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. 31 laleczek znalazło tego dnia swoich opiekunów, co zaowocowało kwotą 730zł, które przekażemy na konto organizacji UNICEF.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, którzy włączyli się w dzieło ratowania życia dzieci na całym świecie.

Anna Zięba
Dorota Adamska

Skip to content