bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Festyn Szkolny „Graj, muzyko graj”

Festyn Szkolny „Graj, muzyko graj”

Muzyka wzbudza w ludziach najszczersze, najcieplejsze emocje, topi lody ludzkich serc i przede wszystkim jednoczy pokolenia. Mieli okazję przekonać się o tym mieszkańcy Baniochy i okolic, którzy 27 maja licznie przybyli na festyn szkolny. Odbywał się on pod hasłem „Muzykalna szkoła”, co do tej placówki przystaje w stu procentach.
Program festynu był zróżnicowany i bardzo atrakcyjny, więc każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Królowała oczywiście muzyka – niewyczerpane źródło pozytywnej energii i radości, cudowne antidotum na smutek i zły nastrój. Piosenką „Śpiewać każdy może” dyrektor szkoły Dariusz Słapek oficjalnie otworzył to muzyczne, integracyjne spotkanie. Przedstawiciele grona pedagogicznego rozpoczęli prawdziwy muzyczny koncert wykonując kultowy utwór Tadeusza Woźniaka – „Zegarmistrz światła”. Wiele przyjemnych wrażeń estetycznych dostarczyły występy naszych utalentowanych uczniów, laureatek konkursów wokalnych (także ogólnopolskich), które na co dzień pracują pod okiem p. Aliny Pastuszki: Dominika Czarnecka, duet – Nicole Kozicka i Ewa Odrowąż–Coates, zespół wokalny „Dźwięczne Półnutki” oraz chóru szkolnego „Andante” prowadzonego przez p. Ewelinę Płatek, który z powodzeniem występuje na wielu uroczystościach szkolnych i lokalnych upiększając je pięknym śpiewem.
Podczas pikniku odbył się Konkurs Młodych Instrumentalistów, dający wielu uczniom możliwość zaprezentowania własnych umiejętności gry na różnych instrumentach muzycznych. Konkurs Coverów rozpoczęli gimnazjaliści z klasy IIa piosenką „Zacznij od Bacha” Zbigniewa Wodeckiego, którzy wraz z wychowawcą złożyli w ten sposób ukłon wspaniałemu wokaliście i kompozytorowi. Każdy kolejny występ był niepowtarzalny. Pojawienie się zerówkowiczów w rytmie twista, wprowadziło widzów w radosny, taneczny nastrój. Ogromny aplauz wywołał występ zintegrowanego zespołu klasy IVb – uczniów, wychowawcy i rodziców. Dzieci i mamy prezentowały się wokalnie, a tatusiowie wraz z wychowawcą brawurowo zatańczyli „Jezioro Łabędzie” Piotra Czajkowskiego. Wszystkie klasy udowodniły, że muzyka w szkole w Baniosze gra w duszach uczniów, nauczycieli, a także rodziców, bo przecież muzyka jest mową duszy i gdy słowa nie pomogą, ona serca poruszy.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się także: loteria fantowa, dmuchańce dla dzieci, euro bungee, „bitwa wodna”, zawody sportowe, jak również kiermasz książki. Smacznym kąskiem okazała się degustacja potraw przygotowanych przez radę rodziców i pracowników szkoły. Piknik szkolny miał jeszcze jeden wymiar – umożliwił Stowarzyszeniu „Mieszkańcy dla Baniochy” przeprowadzenie charytatywnej zbiórki na rzecz Patrycji i Adasia. Piękna, słoneczna pogoda, zamówiona na ten dzień przez organizatorów, sprzyjała wspólnej zabawie.
To wspaniałe muzyczne przedsięwzięcie było możliwe dzięki zaangażowaniu uczniów, dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców, a także sponsorów: Gminę Góra Kalwaria, firmy: Mondi, Bisk, Hal, Dr Irena Eris, MBF Dolina Czerska, Inco, Bonder Market, Top Market, Tutus, Stacja Orlen w Baniosze, Sebex, Impex, Balambre.

Dariusz Słapek
Alina Pastuszka
Ewelina Płatek

Skip to content