bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Dzień Ziemi „Moja Ziemia – Mój Dom”

Dzień Ziemi „Moja Ziemia – Mój Dom”

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który posłużył, jako lekcja promowania postaw proekologicznych i prozdrowotnych wśród całej społeczności uczniowskiej.
Apel poprowadzili uczniowie klasy IIA gimnazjum Zuzanna Koniarska i Piotr Trzaska. Gościem honorowym była Pani Renata Jasik – Kierownik Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Góra Kalwarii, która przybliżyła zagadnienie ochrony środowiska w naszej gminie. Na co dzień Pani Jasik rozwiązuje problemy mieszkańców gminy związane ze środowiskiem, nadzoruje różne projekty i akcje wychodzące z gminy tak, aby były one jak najmniej szkodliwe dla otoczenia. Jeśli zauważymy jakiś problem dotyczący środowiska, możemy się śmiało do niej zgłosić.
Charakter spotkaniu nadali uczniowie klasy VIIA recytując wiersze o tematyce proekologicznej. Przypomnieli, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i należy o nią dbać. Całość uwieńczona była pięknymi występami muzycznymi zespołów „Ósemeczki” i „Dźwięczne Półnutki” prowadzonymi pod kierunkiem p. Aliny Pastuszka.
Na zakończenie zabrała głos Pani Dyrektor Marianna Zulczyk podkreślając wnioski płynące z apelu, zwróciła uwagę dzieciom, że każdy jest odpowiedzialny za stan środowiska przyrodniczego, podejmując codzienne rozważne działania możemy chronić naszą Ziemię, czyli nasz Dom i nas samych.

Agnieszka Makarewicz
Anna Mirkowska

Skip to content