bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Pierwszy Dzień Patrona – Niepodległej Polski

Pierwszy Dzień Patrona – Niepodległej Polski

Uroczyste obchody Pierwszego Dnia Patrona przypadły na dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości. Z udziałem władz samorządowych, z panem wiceburmistrzem Mateuszem Bajem na czele, punktualnie o godzinie 11.11, odśpiewaliśmy hymn narodowy, po raz piąty biorąc udział w akcji „Wszyscy dla Niepodległej – Szkoła do Hymnu”.

Podczas uroczystości laureatom pierwszych miejsc XVI Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej zostały wręczone statuetki i dyplomy oraz gratulacje z ust przewodniczącego jury – pana Dariusza Falany. Patron honorowy – Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria nie szczędził pochwał dla młodych artystów, nauczycieli – opiekunów i organizatorów gminnej imprezy patriotycznej. Najlepsi wokaliści z terenu naszej gminy zaprezentowali piękne wykonania pieśni patriotycznych i otrzymali nagrody książkowe (w tym wydanie „Historii szkoły w Baniosze”), ufundowane przez sponsorów.

Społeczność szkolna oraz zaproszeni goście obejrzeli również montaż słowno-muzyczny o odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Jesteśmy dumni z Polski Niepodległej i z imienia, które przyjęła nasza szkoła, wsłuchani w słowa i melodie pieśni o naszej Ojczyźnie, rozczuleni poezją, wpatrzeni w biało-czerwone barwy, z zapałem wspólnie wołamy: Niech żyje Polska!!!

Skip to content