bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Bezpieczeństwo w sieci – zajęcia online.

Bezpieczeństwo w sieci – zajęcia online.

We współczesnym świecie Internet jest wszechobecny w naszym życiu. Stanowi bogate źródło wiedzy, pozwala komunikować się i nawiązywać relacje, udostępnia wiele usług, które ułatwiają codzienne życie.

Niestety, na użytkowników czyha w nim wiele niebezpieczeństw i zagrożeń. Korzystania z Internetu trzeba się nauczyć, dlatego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w cyklu zajęć on-line prowadzonych przez edukatorów z Polskiego Centrum Programu Safer Internet,  dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Celem ich było zapoznanie młodzieży z zagrożeniami jakie można w niej spotkać i  jak ich unikać.

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w lekcji „Sieciaki – pięć zasad bezpieczeństwa oraz Sieciaki – internet bez przesady.

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w lekcjach na temat Co czyha na naszą prywatność w grach i internecie? Oraz Jak świadomie zarządzać swoim wizerunkiem online.

Natomiast klasy VII-VIII – Jak być ambasadorem bezpiecznego internetu w swojej szkole oraz Cyfrowy ślad – ile można wyczytać o człowieku z otwartych źródeł i Jak świadomie zarządzać swoim wizerunkiem online.

Marianna Zulczyk

Skip to content