bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

6 lutego 2024 r., jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu, pod hasłem „Działajmy razem!” Celem podejmowanych w tym czasie inicjatyw jest zwrócenie uwagi na fakt, że Internet to wspaniały wynalazek, który daje wiele korzyści, ale też może nieść zagrożenie czyhające na nierozważnych użytkowników.
Uczniowie klas ósmych przygotowali przedstawienie pt. „Diabeł w komputerze” według scenariusza Agnieszki Stawowskiej, a uczniowie klasy II a zaśpiewali piosenkę pt. „Bezpiecznie w Internecie. Spektakl poświęcony był tematyce bezpieczeństwa w sieci. Poruszał wątek anonimowości w Internecie oraz nadużywania nowoczesnych technologii. Odbyły się także lekcje wychowawcze poruszające wyżej wymienią tematykę oraz zajęcia on-line:
klasy 7-8 Zmieniam świat! Czym jest aktywizm on-line,
klasy 4-6 Sok pomarańczowy i dezinformacja. Co mają wspólnego?
Klasy 1-3 Sieciaki – poznaj bezpieczny internet!
Jakie zagrożenia można napotkać w Internecie i jak się przed nimi chronić zaprezentowano na gazetce tematycznej na korytarzu szkolnym.
Bezpieczeństwo w cyfrowym świecie to bardzo ważny temat, dlatego należy poruszać go nie tylko w Dniu Bezpiecznego Internetu.

Skip to content