bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Dzień Bezpiecznego Internetu 11 lutego 2014

Dzień Bezpiecznego Internetu 11 lutego 2014

„Razem tworzymy lepszy Internet” – to hasło tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu, który od 10 już lat ochodzony jest w wielu krajach na całym świecie.
W tym roku również w naszej szkole odbył się apel poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Uczniowie klasy VIa oraz VIb przygotowali przedstawienie, podczas którego zwrócili uwagę na najczęstsze zagrożenia czyhające na młodych internautów. Po przedstawieniu uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji, które również zostało poświęcone tematyce związanej z mądrym i odpowiedzialnym korzystaniem z Internetu. Podczas tego spotkania policjanci zwrócili uwagę, że Internet nie jest do końca zły, że jest potrzebny, a korzystanie z niego daje wiele korzyści. Trzeba jednak zwracać uwagę na to, czy działalność którą w nim podejmujemy, na pewno jest zgodna z prawem.
W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu został również zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Alternatywa dla komputera”. Dyrektor szkoły podczas przedstawienia nagrodził zwycięzców
i wyróżnionych uczestników konkursu.

Anna Zięba
Milena Nowak

Skip to content