bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Dwa pierwsze miejsca w piosence religijnej!!!

Dwa pierwsze miejsca w piosence religijnej!!!

„Gdy śpiewasz, modlisz się podwójnie” – te znamienne słowa dziewczynki z zespołu „Dźwięczne Półnutki” – prowadzone przez p. Alinę Pastuszkę – wzięły sobie mocno do serca. Oczywiście podstawa wszystkiego jest przede wszystkim zamiłowanie do muzyki, a ściślej mówiąc do śpiewu.
W kwietniu zespół, duet – Ewa Odrowąż–Coates i Nicole Kozicka oraz solistka Dominika Czarnecka wzięli udział VIII Warszawskim Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej „Zaufaj Panu”. Uczestnicy mieli zaprezentować jedną piosenkę o tematyce religijnej. Rywalizacja była ogromna, przed jurorami zaprezentowało się około 700 wykonawców w różnych kategoriach wiekowych. W maju okazało się, że „Dźwięczne Półnutki” i Dominika Czarnecka znajdują się w grupie wyróżnionych i nagrodzonych. Dowiedzieliśmy się wówczas, ze mają też wystąpić na koncercie 25 czerwca w parku Hassów. Długo musieliśmy więc czekać na ogłoszenie oficjalnych, szczegółowych wyników.
W upalne sobotnie popołudnie wystąpiliśmy w I części koncertu, po czym z niecierpliwością wyczekiwaliśmy na werdykt. Okazało się, że zarówno Dominika Czarnecka jak i „Dźwięczne Półnutki” otrzymały I miejsca. Nasza radość była ogromna.
Dla takich chwil warto żyć!

Alina Pastuszka

Skip to content