bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Drzewo do samego nieba

Drzewo do samego nieba

Klasa 2b jest po zakończeniu działań w module I dotyczących ogólnopolskiego projektu „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”, w którym skupiliśmy się na treści książkę Marii Terlikowskiej pt.: „Drzewo do samego nieba”.
Po wysłuchaniu całej lektury dzieci z radością uzupełniły pierwsze strony lekturnika: pokolorowały okładkę, podpisały się, następnie narysowały głównego bohatera oraz utworzyły ilustrację  przygodę, która najbardziej się im podobała.

W ramach zachęty do czytania papierowych książek odwiedziliśmy szkolną bibliotekę, w której pani bibliotekarka opowiedziała nam o korzyściach płynących z samodzielnego czytania, na koniec każdy mógł wypożyczyć książkę, którą co piątek czytał podczas przerw w szkole. Wykonaliśmy również plakat zachęcający do czytania. Wzięliśmy również udział w V Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

Wysłuchaliśmy mnóstwa ciekawostek o lesie, które uświadomiły nam, jaką rolę pełnią drzewa: dają tlen, z nich wytwarza się papier, są schronieniem dla zwierząt, ochładzają powietrze, produkuje się z nich meble, zabawki. Mieliśmy okazję zmierzyć objętość najgrubszych drzew i posłuchać „O czym szumi las?”
Podczas pracy zdalnej wysłuchaliśmy opowiadania „Mała chmurka w krainie drzew”. Każdy z nas stworzył własne jesienne drzewo, którego inspiracją była plansza „Wyturlaj drzewo”. Pozostawiłam uczniom dowolność jeśli chodzi o wybór techniki wykonania, dzięki czemu prace były bardzo pomysłowe i kolorowe.

Ewelina Płatek

Skip to content