bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Dominika, Ewa, Julka i „Dźwięczne Półnutki” w finale XIV Konkursu Piosenkarskiego „TULIPANADA”

Dominika, Ewa, Julka i „Dźwięczne Półnutki” w finale XIV Konkursu Piosenkarskiego „TULIPANADA”

Trzy dni trwały przesłuchania konkursowe solistów–wokalistów, zespołów wokalno – instrumentalnych i chórów w Ośrodku Kultury „Arsus” w Warszawie, nad którymi patronat honorowy objął Jacek Cygan. Setki uczestników, występujący w czterech kategoriach wiekowych, zgodnie z regulaminem zaprezentowały po jednym utworze z tekstem Jacka Cygana.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice przygotowane przez p. Alinę Pastuszka:
Solistki:
– Dominika Czarnecka – kl. Ia
– Ewa Odrowąż–Coates – kl. IVb
– Julia Zulczyk – kl. IIa gimnazjum
Zespół „Dźwięczne Półnutki” w składzie: Aleksandra Bedyńska, Dominika Czarnecka, Karolina Golańska, Anna Kęska, Magdalena Kongiel, Nicole Kozicka, Ewa Odrowąż–Coates, Natalia Malewska, Aleksandra Szymczak i Katarzyna Zulczyk.

Jurorzy oceniali precyzję intonacji, dykcję i interpretację wykonywanych utworów, zwracali uwagę na wrażenie artystyczno–estetyczne oraz dobór repertuaru. Na ogromnej scenie sali widowiskowej dziewczynki bardzo dobrze się odnalazły i pokazały swe nieprzeciętne umiejętności. Na werdykt trzeba było czekać tydzień. Zaskoczenie było ogromne – Dominika, Ewa, Julka i Dźwięczne Półnutki znalazły się w finale!!!! Cieszymy się, że dziewczynki nie tylko rozwijają swe pasje, ale rozsławiają szkołę w Baniosze.

11 maja kolejny etap konkursu. Trzymajcie kciuki!!!

Alina Pastuszka

Skip to content