bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Dawid Laudański i Hania Świerad laureatami XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Piosenki im. K.I.Gałczyńskiego

Dawid Laudański i Hania Świerad laureatami XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Piosenki im. K.I.Gałczyńskiego

Na tegoroczny konkurs spłynęła  rekordowa liczba zgłoszeń. Ze względu na panującą pandemię, organizatorzy musieli ograniczyć ilość uczestników zakwalifikowanych do półfinału. Kiedy dowiedzieliśmy się, że wszyscy nasi recytatorzy przygotowani przez p. Alinę Pastuszkę zakwalifikowali się do półfinału, byliśmy bardzo szczęśliwi.

26 lutego 2022 w siedzibie Stowarzyszenia Strasna Zaba w Płochocinie, Zosia Pietrzak, Hania Świerad i Dawid Laudański prezentowali wiersze K.I. Gałczyńskiego rywalizując  z 11 recytatorami – uczniami klas 1-6 i sami ze sobą.  Gdy po przerwie ogłoszono nazwiska uczestników nominowanych do ścisłego finału, nie mogliśmy uwierzyć-  wśród 5 z nich znaleźli się Hania i Dawid. Tym razem mieli zaprezentować się w repertuarze dowolnym.

Werdykt jury ogłoszony po wszystkich kategoriach był dla nas miodem na serce. Okazało się, że Dawid otrzymał II, a Hania – III nagrodę. Duma nas rozpierała, tym bardziej, że nasi recytatorzy byli młodsi od pozostałych. Co istotne, konkurs jest punktowany przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Alina Pastuszka

Skip to content