bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Czy TikTok jest bezpieczny?

Czy TikTok jest bezpieczny?

TikTok to jedna z tych aplikacji, które cieszą się znacznie większą popularnością wśród dzieci i młodzieży niż u dorosłych. Internet może być świetną przestrzenią do nawiązywania nowych znajomości, dzielenia się swoją pasją czy codziennymi, małymi sukcesami.
W przypadku najmłodszych to często sposób na komunikowanie się z kolegami
i koleżankami, ale czy na TikToku znajdują się tylko bezpieczne i legalne treści? Niestety nie. TikTok, podobnie jak każda inna aplikacja z dostępem do sieci, może być potencjalnym zagrożeniem dla nieletnich użytkowników. Ten problem został poruszony na zebraniu
z rodzicami uczniów klas czwartych 13 grudnia 2022roku.

Rodzice z zainteresowaniem obejrzeli prezentację i wysłuchali miniwykładu, a następnie obejrzeli film pt. ”Czy TikTok degraduje mózg? ”. Po chwili ciszy wywiązała się dyskusja. Większość nie zdawała sobie sprawy, jakie szkody może poczynić w systemie nerwowym dziecka dłuższe korzystanie z tej aplikacji, a także jak kontrowersyjne treści są poprzez nią rozpowszechniane. Niektórzy uważali, iż dostęp do coraz bardziej wyszukanych aplikacji jest nieuniknionym skutkiem rozwoju IT. Wszyscy jednak zastanawiali się, co należy poczynić, aby zmniejszyć koszty zdrowotne, jakie ponoszą najmłodsi wchodząc w ten wirtualny świat, który jest już nieodłącznym elementem ich życia. Edukacja rodziców jest szansą na zwiększenie świadomości dotyczącej wychowania dzieci w rzeczywistości  TikToka, Instagrama czy Facebooka.

Marianna Zulczyk

Skip to content